Prawdopodobnie nie dało się nie słyszeć o kawie Lavazza. To symbol włoskiego kofeinowego naparu oraz jedna z najlepszych kaw na świecie. Jest dostępna w sklepach, kawiarniach i restauracjach w ponad 90 krajach. Codziennie wypijanych jest ponad 17 milionów filiżanek tego napoju. Prócz tradycyjnej receptury, wysokiej jakości gatunków, wielkich palarni na trzech kontynentach, Lavazza może pochwalić się także różnorodnością kompozycji. Wśród całego repertuaru znajdziesz bowiem, mieszanki nadające się do zaparzania zarówno kaw czarnych, jak i białych – espresso, americano, latte, cappuccino i wielu innych.

Qualità Oro

To jedna z najczęściej kupowanych kaw do domu. Charakteryzuje się pełnym, jedwabistym, a zarazem intensywnym i wyjątkowo słodkim smakiem 100% mieszanki arabiki.

Gran Espresso

Kawa lavazza Gran Espresso to z kolei mieszanka arabiki i robusty. Ziarna arabiki, z których powstaje pochodzą z centralnej i południowej Ameryki, zaś robusty z Afryki. Po jej zaparzeniu uzyskujemy napój o intensywnym, głębokim smaku. Wobec tego idealnie nadaje się jako pobudzające espresso lub baza pod kawy mleczne.

Crema e Aroma

Crema e Aroma to średnio palona aromatyczna, kremowa mieszanka arabiki i robusty. Wyróżnia się intensywnym, mocnym smakiem, lekko wyczuwalnymi czekoladowymi nutami oraz gęstą, długo utrzymująca się pianką. Z tego względu Crema e Aroma polecana jest głównie do latte i cappuccino. Nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, aby podawać ją jako mocne epresso.

Pienaroma

Wreszcie coś dla odmiany. Pienaroma to delikatna arabika, z ziaren zbieranych w Brazylii i środkowej Ameryce. Charakteryzuje ją łagodny, lekko słodki smak oraz kwiatowy aromat.

Tierra

Lavazza Tierra to kawa o niewielkiej zawartości kofeiny i dość specyficznym smaku, który zawdzięcza specjalnie wyselekcjonowanym ziarnom, pochodzącym z plantacji w Kolumbii, Peru i Hondurasie.

Sprawdź jakie kawy oferuje sklep z kawą Cafe Silesia

Similar Posts