Podstawową funkcją ogrodzeń stawianych wokół prywatnych posesji, choć nie tylko jest ochrona domu i znajdującego się wokół niego ogrodu przed intruzami. Prócz tego, stanowią one istotny element architektury, dopełniają ogólną stylistykę. Wreszcie, ogrodzenie może służyć do zaaranżowania klimatycznej przestrzeni na łonie natury, miejsca, w którym na świeżym powietrzu będziemy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Biorąc pod uwagę zarówno bezpieczeństwo, jak i walory estetyczne należy zadać sobie pytanie o to, z czego ogrodzenie domu powinno być zrobione.  

Z czego ogrodzenie domu? Klasyczne drewno

Każdy, kto zastanawia się nad wyborem systemu ogrodzeniowego, z pewnością bierze pod uwagę drewno. Jest to ponadczasowy materiał, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Najlepiej prezentuje się oczywiście na tle domów klasycznych i rustykalnych, choć ciekawie wygląda również przy architekturze nowoczesnej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ogrodzenia drewniane, nawet z dobrej jakości drewna niestety będą wymagały regularnej konserwacji.

Z czego ogrodzenie domu? Nowoczesny metal

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się również ogrodzenia z cynkowanego metalu. Rozwiązania takie proponuje m.in. LEGI, jeden z najbardziej cenionych w Europie producentów bram i ogrodzeń. Tym, co wyróżnia systemy z metalu to nowoczesny design, trwałość i stabilność. W przeciwieństwie do ogrodzeń z drewna, produkty oferowane na www.legi-polska.pl w zasadzie nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych.

Z czego ogrodzenie domu? Gabiony

Bardzo nowoczesnym, designerskim systemem grodzenia posesji są tzw. gabiony, które przybierają formę koszy z siatki, wypełnionych kamieniami, żwirem lub innym tego typu materiałem. Poszukując idealnego dla siebie ogrodzenia, z pewnością warto więc wziąć pod uwagę oryginalne gabiony.

Similar Posts