Budując dom zawsze mamy określoną jego wizję. Chcemy by był jak najpiękniejszy. Stąd też prowadząc prace wykończeniowe warto zadbać o estetyczne balustrady na balkonach. Dobrze, aby były spójne z samym budynkiem oraz jego otoczeniem. Idealnie, gdy barierki na tarasie są takie same jak przy schodach oraz podobne do ogrodzenia wzniesionego wokół posesji.

Balustrady drewniane

Drewno to materiał absolutnie uniwersalny, zawsze na czasie. Świetnie komponuje się z wszelkiego rodzaju tworzywami, formami, kolorami i deseniami. Stąd też balustrady drewniane to obowiązkowy element domów z drewna, szczególnie tych, w stylach regionalnych. Poza tym, to świetne rozwiązanie dla posesji otoczonych płotem ze sztachet lub całych paneli. Dobrze, gdy kształtem i kolorem nawiązują do barierek przy schodach oraz takich elementów, jak wiata czy altana. Oczywiście drewniane balustrady produkcji Euro Fences świetnie komponują się również z domami z cegły, tynkowanymi, a także stanowią oryginalny element dekoracji bardzo nowoczesnych, geometrycznych i chłodnych budynków w kształcie prostokątnej bryły. Dodają im przytulnego klimatu, ocieplają.

Balustrady ze stali nierdzewnej

Jak czytamy na www.euro-fences.pl współcześnie również stal nierdzewna wykorzystywana jest jako materiał na balustrady – przeważnie w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym i publicznym. Minimalistyczne, proste ramy ze stalowych rurek z wypełnieniem z rurek to nie tylko powracająca moda, ale i niezwykle designerskie rozwiązanie. A jako, że stal nierdzewna to wysokiej jakości, bardzo trwałe i solidne tworzywo, balustrady z niej wykonane to inwestycja na wiele lat, podczas których nie będą im straszne żadne warunki atmosferyczne – ani deszcz, śnieg i mróz, ani słońce.

Similar Posts