Komfort jazdy samochodem zależy nie tylko od jego sprawności, ale również od… czystości. Zdecydowana większość z nas lubi otaczać się porządkiem, dlatego brudne samochody pełne śmieci wewnątrz sprawiają, że każda podróż może stać się udręką. Jak często myć samochód? Czy robić to samodzielnie czy wybierać myjnie?

Jak prawidłowo myć samochód?

Sposób i metody na mycie samochodu powinniśmy dobierać zasadniczo do pory roku oraz stopnia ubrudzenia karoserii. W przypadku miesięcy letnich dobrym pomysłem jest samodzielne mycie, o ile tylko mamy odpowiednią ilość miejsca. Zrobimy to dokładnie i starannie. Zimą mycie samochodu wymaga również woskowania, który będzie chronił karoserię samochodu przed działaniem piasku, soli, wilgoci. W okresie zimowym nawet najdrobniejsze uszkodzenie lakieru poprzez zarysowanie może doprowadzić do podejścia wilgoci i w efekcie: powstawania ognisk rdzy.

Mycie samochodu wewnątrz

Jak dbać o samochód wewnątrz? Podstawą jest oczywiście odkurzanie. Proces ten możemy wykonywać pod domem lub też na stacjach benzynowych (zazwyczaj odkurzacz tam kosztuje ok 2 zł). Odkurzamy nie tylko podłogę, ale również fotele, przestrzenie pomiędzy nimi, wyczyszczone przedmiotów szuflady, schowki. Raz na kilka lat warto również wyprać tapicerkę – w tym celu wykorzystujemy silne detergenty lub też oddajemy samochód w ręce profesjonalistów.

Zapoznaj się z profesjonalnymi produktami do car detailingu na https://bigblock.pl

Similar Posts