Okulary to dla wielu osób nieodłączny element podczas każdej wiosny i lata. Już pierwsze promienie słońca sprawiają, że wyciągamy je z torebek, plecaków czy schowków samochodowych. Okulary przede wszystkim chronią nasze oczy, ale są również ważnym elementem codziennej stylizacji. Dobrze zatem, by były odpowiednio dobrane zarówno do naszego ubioru, jak również do kształtu naszej twarzy. Jak zatem znaleźć odpowiedni model, który zamiast uwydatnić mankamenty naszej urody podkreśli nasze atuty? W czym tkwi tajemnica?

Okulary a kształt twarzy

Nasza twarz może mieć kształt okrągły, kwadratowy, prostokątny, trójkątny lub owalny. A okulary powinny mieć przeciwstawny kształt w stosunku do kształtu twarzy. Osoby o twarzy okrągłej, za pomocą okularów mogą ją wysmuklić i wydłużyć. Efekt ten osiągną wybierając modele prostokątne i kwadratowe. Z kolei osoby o kwadratowej twarzy doskonale prezentują się w okularach o kształcie owalnym, okrągłym lub kocim, które złagodzą ostre rysy. Prostokątna twarz na ogól wymaga optycznego skrócenia, dlatego w tym wypadku najlepiej zdecydować się na model owalny lub koci, jak również szeroki prostokątny. Aby zmniejszyć szerokość skroni charakterystyczną dla twarzy trójkątnej styliści zalecają wybór okularów o zaokrąglonym lub motylim kształcie. W najlepszej sytuacji są osoby o twarzy owalnej – będą bowiem wyglądać doskonale z większości modeli okularów. Warto również pamiętać, że okulary nie powinny być zbyt duże w stosunku do naszej twarzy, gdyż wtedy ich szkła mogą szybko parować i brudzić się. Z kolei zbyt małe soczewki mogą niedostatecznie nas chronić przed drażniącymi i szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Różnorodność modeli

Wystarczy odwiedzić stronę internetową http://tydzienpotygodniu.com.pl, by przekonać się jak wiele jest dostępnych modeli. Niektóre z nich cieszą się jednak większą popularnością. Do tego grona zaliczają się lustrzanki – okulary, których soczewki przypominają lustra, oczywiście w różnych wariantach kolorystycznych i kształtach. Dużą popularnością cieszą się również pilotki, które charakteryzują się specyficznym kształtem i cienkimi, drutowatymi oprawkami. Lenonki, o okrągłym kształcie, są bardzo twarzowe i modne w każdym sezonie. Z kolei kocie oczy, okulary płynnie zaokrąglone i smukłe, które znane są z wystających rogów w górnej części oprawki, kocha wiele kobiet.

Similar Posts