Urządzając mieszkanie kierujemy się różnymi wytycznymi. Jedni zwracają szczególną uwagę na funkcjonalność i praktyczne względy. Inni stawiają na wygodę lub na nowoczesność. Są i tacy, dla których największe znaczenie ma wygląd, zatem ich aranżacje pełne są dekoracyjnych rozwiązań. Ale to nie wszystko, bowiem coraz większa część osób uwagę przywiązuje również do starożytnej filozofii aranżowania wnętrz i kieruje się zasadą feng shui w mieszkaniu.

 

Znaczenie zasady feng shui w mieszkaniu

Filozofia starożytnych Chin kieruje się zasadą zapewnienia swobodnego przepływu pozytywnej  energii chi. Energia ta ma gwarantować domownikom spokój, zdrowie i szczęście. Ta kluczowa zasada feng shui w mieszkaniu mówi o utrzymywaniu pomieszczenia w czystości i porządku. I nie chodzi tu  wyłącznie o regularne sprzątanie. Jak zastosować tą zasadę na przykład w kuchni, gdzie spędzamy wiele czasu? Aby kuchnia była czysta warto zacząć od schowania wszystkich  akcesoriów, jak garnki, miksery, sztućce, przyprawy czy talerze i filiżanki. Według zasady feng shui w mieszkaniu tylko wówczas nie będą one zakłócały przepływu energii, co zapewni nam dobre samopoczucie.  W tym celu warto zatem zaopatrzyć się w pojemne meble z głębokimi szufladami i półkami, np. od firmy Chobot Design. Tym bardziej, że firma ta realizuje zamówienia na wymiar.

 

Minimalizm

Umiar i minimalizm to również wytyczne zasady feng shui w mieszkaniu. Aby osiągnąć taki efekt należy regularnie pozbywać się  wszystkich zużytych, uszkodzonych, niedziałających przedmiotów i sprzętów, gdyż wpływają one na nasz zły nastrój, przypominając nam o niedokończonych sprawach i przykrych sytuacjach. Jeśli natomiast chodzi o zastosowanie tych wytycznych w wystroju wnętrz, to wyznacznikiem są meble w prostej formie, jakie oferuje firma Chobot Design. Proste bryły, delikatne kolory i naturalne materiały stanowią idealne rozwiązanie sprzyjające wprowadzeniu zasady  feng shui w mieszkaniu.

 

Similar Posts