Zabieg laserowego usuwania owłosienia zaczęto wykonywać już na początku lat 60. XX wieku. Nie cieszył się jednak dużą popularnością, gdyż ówczesne lasery miały bardzo długą falę, co powodowało, że nie usuwały włosa, ale uszkadzały pigment i skórę. Dzisiejsze lasery są zdecydowanie bardziej precyzyjne i skutecznie pozwalają pozbyć się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała.

Na czym polega depilacja laserowa?

W gabinetach kosmetycznych, podczas wykonywania tego zabiegu wykorzystuje się rożne urządzenia. W salonie Skinline stosowany jest stworzony przez firmę Palomar – laser VECTUS. Jego olbrzymim atutem jest inteligentny czytnik, który analizuje poziom melaniny w skórze, co pozwala na dobór odpowiednich parametrów. Długość wiązki to 810 nm – nie zagraża delikatnej skórze, zapewniając bezpieczną penetrację w głąb mieszka włosowego. Ponadto nie ma różnicy w emisji mocy pomiędzy poszczególnymi impulsami, dzięki czemu włosy usuwane są równomiernie. Dużym uznaniem wśród klientów cieszy się System Advanced Contact Coolong, czyli system chłodzenia, który nie tylko minimalizuje ryzyko poparzenia, ale zmniejsza również ból podczas depilacji.

Kto może skorzystać z oferty?

Najlepsze efekty widoczne są u osób o jasnej karnacji, które posiadają mocne i ciemne owłosienie. Im większy jest bowiem kontrast pomiędzy ciemnym włosem, a jasną skórą tym skuteczniejszy jest zabieg depilacji. Jak informują specjaliście ze www.skinline.com.pl/depilacja-laserowa, w celu uzyskania najlepszych efektów należy wykonać zabieg 4-6 razy, z odpowiednią przerwą na danym obszarze. Trudność w depilacji laserowej stanowią natomiast włosy bardzo jasne i siwe, gdyż pozbawione są one melaniny (barwnika), a to właśnie na nią działa światło lasera.

Similar Posts