Zaawansowana technologia wspiera współczesne metody leczenia pacjentów we wszystkich dziedzinach medycyny. Coraz częściej w szpitalach i klinikach widzimy nowoczesny sprzęt, który znacznie ułatwia dostęp do skutecznego i efektywnego leczenia. Na rynku pojawia się zatem coraz więcej urządzeń przeznaczonych do wykonywania specjalistycznych badań, jak np. oferowany przez ActionMed – DMS Optima, pomocny w wykonywaniu badań radiograficznych i fluoroskopowych.

Czym jest radiologia i fluoroskopia?

Radiologia to dziedzina medycyny zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka, z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego oraz ultradźwięków Otrzymany w ten sposób obraz musi zostać jeszcze zinterpretowany przez radiologa, na podstawie czego powstaje dokładny opis zdjęcia ze wszystkimi spostrzeżeniami oraz diagnozą. Diagnostyka za pomocą obrazowania radiologicznego jest podstawową formą diagnozowania w dzisiejszych czasach i wykorzystywana jest w każdym etapie leczenia chorego. Z kolei fluoroskopia to prześwietlenie wnętrza człowieka z wykorzystaniem promieni rentgenowskich. W ten sposób wykonuje się szereg badań różnych narządów i układów, jakie obecne są w organizmie człowieka. Fluoroskopia znalazła swoje zastosowanie m.in. w prześwietlaniu klatki piersiowej czy też przełyku.

DMS Optima

Optima to aparat typu telekomando o wysokich parametrach użytkowych i diagnostycznych. Jest uniwersalnym i wydajnym narzędziem diagnostycznym przeznaczonym do procedur z zakresu radiografii i fluoroskopii o bardzo dobrym stosunku ceny do oferowanych funkcjonalności. Jego elastyczna konfiguracja pozwala na dopasowanie do wymagań każdej pracowni. Aparat dostępny jest w konfiguracji analogowej, hybrydowej, cyfrowej oraz z mobilnym dynamicznym detektorem pozwalającej na wykonanie wszystkich typów badań radiograficznych i fluoroskopowych. Dostępna na www.actionmed.pl Optima jest ponadto narzędziem wyjątkowo ergonimicznym dla pacjentów i personelu.

Similar Posts