Dywan jest jednym z najpopularniejszych i chyba najstarszych znanych elementów dekoracyjnym w każdym domu. Modele najszlachetniejsze pochodzą z terenów dzisiejszego Iranu, Iraku, Palestyny czy Arabii Saudyjskiej. Od dawien dawna dywany goszczą w naszych mieszkaniach. Ale popularnością cieszą się również wykładziny.

Różnorodność modeli wśród dywanów

Dywany wełniane cieszą się uznaniem. Odgrywają dużą rolę w przypadku zimnych pomieszczeń, o chłodnej stylistyce. Wełna jest bowiem świetnym izolatorem ciepła, chroni przed utratą temperatury. Ponadto materiał ten jest miły w dotyku. Wełniane dywany doskonale sprawdzają się praktycznie w każdych wnętrzach, szczególnie tych nowoczesnych o minimalistycznym stylu. Popularne są również modele bawełniane, dostępne w sklepie Carpet Outlet. Są szczególnie polecane dla alergików i osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia. Idealnie też sprawdzają się w każdym domu, w którym zamieszkuje pies czy kot. Trzecia propozycją są dywany syntetyczne. Nie są może tak miękkie w dotyku jak wełna, ale za to odporne na uszkodzenia mechaniczne. Łatwo też się czyszczą.

Wykładzina

Kiedyś niezwykle popularna, nie tak dawno temu wyparta przez panele i dywany – wciąż jednak spotykana w mieszkaniach mimo że niektóre osoby uważają ją za tańszą wersję dywanu i traktują trochę „tandetnie”. Nowoczesne wykładziny są jednak bardzo dobre jakościowo, przyjemne i miękkie w dotyku. Dzisiejsi producenci oferują nam najrozmaitsze faktury, wzory i kolory wykładzin, co potwierdza między innymi szeroki wybór na www.carpetoutlet.pl. Ogromnym atutem wykładzin jest ich montaż. Nie potrzebujemy bowiem wykończonej podłogi – wykładzinę można położyć bezpośrednio na posadzkę betonową, używając właściwego kleju w odpowiedniej ilości.

Similar Posts