Obecnie na rynku gadżetów reklamowych pojawia się coraz więcej produktów będących drobnym sprzętem elektronicznym. Odpowiadają one standardom nowoczesnych czasów, w których ludzie na co dzień, zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych posługują się smartfonami, tabletami i komputerami. Firmy nie mają więc wyjścia – aby promocja okazała się skuteczna muszą sprostać wymaganiom klientów, którzy oczekują już czegoś więcej niż eleganckiego długopisu z nazwą i logo.

Co to są elektroniczne gadżety reklamowe?

Przede wszystkim mowa tu o pendrive (sprawdź ofertę), power bankach oraz innych akcesoriach elektronicznych, takich jak chargery samochodowe, kable USB czy też głośniki bluetooth. To produkty niewielkich rozmiarów, służące m.in. przechowywaniu danych (np. dokumentów, prezentacji multimedialnych, zdjęć, muzyki, filmów) oraz ich przenoszeniu pomiędzy różnymi jednostkami (telefonami, komputerami). To także narzędzia, które umożliwiają naładowanie baterii w smartfonie przebywając w miejscach pozbawionych dostępu do prądu, a także podczas długiej podróży samochodem. Głośniki bluetooth pozwalają natomiast cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem podczas słuchania muzyki w plenerze. Co ważne na sprzętach tych zawsze widnieje wytłoczona lub wygrawerowana nazwa i logo firmy.

Elektronika reklamowa a branża i charakter firmy

Decydując się na inwestycję w gadżety reklamowe jako jedno z narzędzi strategii promocyjnej przedsiębiorstwa należy dobrze przemyśleć, co będzie pasowało do branży, charakteru, misji firmy oraz idei jaką się ona kieruje. Na szczęście producenci elektronicznych akcesoriów dają szeroki wybór form, kształtów i kolorów swoich produktów. Przykładowo pendrive nie musi być zwykłym plastikowym, czarnym prostokątem. Pamięć USB może być wykonana również z wysokiej jakości stali, elastycznej różnokolorowej gumy, eleganckiej skóry lub z drewna bambusowego, w formie m.in. długopisu, otwieracza do butelek, opaski na rękę, krzyżyka czy korka do wina. Podobnie rzecz ma się w przypadku power banku, który dodatkowo może pełnić funkcję latarki, głośnika i wizytownika. Z pewnością każdy znajdzie coś specjalnie dla siebie i swojej firmy.

Similar Posts