Ford Transit to największy van w swojej klasie. Pojazd ten ma do zaoferowania kilka wersji rozstawu osi, kabin i wysokości dachu, a także różne silniki i rozwiązania przestrzeni ładunkowej i pasażerskiej. Dzięki temu można go dostosować do specyfiki wykonywanej pracy.

Silniki nowej generacji

Rewolucyjne, 2-litrowe silniki TDCi Ford EcoBlue stanowią znakomite połączenie doskonałych osiągów i mocy z niskim poziomem zużycia paliwa i emisji spalin. Co więcej silnik 2.0 TDCI Ford EcoBlue dostępny jest w trzech wariantach mocy: 105 KM / 360 NM, 130 KM / 385 NM oraz 170 KM / 405 NM.

Innowacyjne technologie

Jak przystało na samochód marki Ford, Transit Eco Blue Edition wyposażony został w system Ford SYNC z funkcją wzywania pomocy, inteligentny tempomat oraz układ, który poprawia stabilność na zakrętach (TVC). Dzięki nim jazda zarówno po ruchliwych miejskich ulicach, jak i na trasach szybkiego ruchu jest dużo prostsza. Zużycie paliwa przy zachowaniu wysokiej mocy i elastyczności ograniczają takie technologie jak Smart Regenerative Charging, czyli system ładowania akumulatora z wykorzystaniem odzyskiwanej energii.

Zabezpieczenia przed kradzieżą

Z myślą o samochodach dostawczych typu Ford Transit inżynierowie z wielkiego koncernu motoryzacyjnego wypracowali skuteczne metody zabezpieczenia ładunku i samego pojazdu przed kradzieżą. Zastosowali ultramocne zamki i blokady oraz zaawansowane technologicznie systemy alarmowe.

Przestrzeń ładunkowa

Przestrzeń ładunkowa w nowym Fordzie Transit może wynosić nawet 15,1 m3, co oznacza, że pozwala pomieścić ładunek o długości do 4,2 m. Co więcej, fabrycznie montowany hak holowniczy umożliwia doczepienie przyczepy o masie nawet 3,5 tony.

Artykuł napisany we współpracy z http://www.ursyncar.pl/

Similar Posts