Gruzja to kraj słynący z wyjątkowej kultury, a także niezwykle gościnnych ludzi. Nie ma co się dziwić, że każdego roku miejsce to odwiedza coraz większa ilość turystów. Najciekawsze jest to, że Gruzja oferuje nam niezwykle zróżnicowany krajobraz – od zaśnieżonych gór, aż po półpustynie. Posiada również wiele przepięknych zabytków, które z pewnością warto odwiedzić podczas wizyty w tym kraju.

Planując w Gruzji wakacje, z pewnością warto udać się do Tbilisi – stolicy państwa, gdzie oprócz wielu zabytków, ulic tętniących życiem i oryginalnej architektury czekają na nas Tbiliskie banie. Umiejscowione są pod ziemią, natomiast od zewnątrz możemy podziwiać ich piękne kopuły, które w połączeniu z dużą ilością pary wyglądają niezwykle efektownie. Banie siarkowe mają właściwości leczniczo-kojące, dlatego każdego dnia odwiedza je wielu turystów. Ponadto, spędzając w Gruzji wakacje, wybierzmy się do Ureki – miejscowości uzdrowiskowej, która posiada wyjątkowo nietypową plażę, wypełnioną czarnym piaskiem. Trzeba przyznać, że wygląda ona bardzo oryginalnie, a czarny piasek posiada ponoć wiele właściwości zdrowotnych – nic więc dziwnego, że plaża zapełniona jest turystami zakopanymi po szyję w piachu, czy turlających się w piachu zaraz po wyjściu z wody.

Kolejnym punktem na planie wycieczki jest Wardzia – jedno z najpiękniejszych skalnych miast w Gruzji. Znajduje się tu zabytkowy klasztor, który w 1185 roku został wybudowany jako schronienie przed Mongołami. Dzisiaj utrzymywany jest przez niewielką grupę mnichów, którzy za niewielkie pieniądze umożliwiają zwiedzanie miasteczka. Ponadto z klasztoru rozpościerają się malownicze widoki, które na długo zapadną w naszą pamięć.

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek, polecamy odwiedzić liczne wioski, które znajdują się w dolinach Kaukazu. Możemy spotkać tu kilka interesujących zabytków, takich jak twierdza Ananuri, czy Zamek Chertwisi. Warto również przyjrzeć się lokalnej kulturze, mieszkańcom, czy obrzędom, które są tu praktykowane. Gruzja to wyjątkowy kraj i naród słynący z pięknych tradycji.

Similar Posts