Mówi się, że hostessa jest wizytówką swojego pracodawcy. W zależności od potrzeb firmy, pełni ona różne funkcje – od prezenterki produktu, poprzez promotorkę i kelnerkę, aż po konferansjerkę. Jest osobą, której zadaniem jest wspieranie w działaniach promocyjnych firmy na targach, wystawach, imprezach promocyjnych, a także w biurach, urzędach, klubach, restauracjach czy w centrach handlowych. Spektrum jest zatem bardzo szerokie.

Jaka powinna być hostessa?

Przede wszystkim musi być osobą, która z łatwością potrafi odnaleźć się w każdej, tym bardziej nowej sytuacji. Musi też być otwarta na innych, z łatwością nawiązywać z nimi kontakty. Hostessa powinna również być odporna na stres i długotrwały wysiłek. Ceniona jest uprzejmość, uczciwość, pogodne usposobienie i uśmiech. Hostessy z Papilio Agency charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem, sprawnością fizyczną oraz znajomością języków obcych. W branży liczy się również zgrabna sylwetka, zadbane ciało, twarz i włosy oraz fotogeniczność.

Warunki pracy i zarobki

Praca hostessy nie należy do najłatwiejszych. Odbywa się zazwyczaj na stojąco, w butach na wysokim obcasie, co skutkuje bólami kręgosłupa i kończyn dolnych. Czas pracy natomiast zależy od wymagań klienta – czasami to kilka godzin, czasami kilkanaście, innym razem zadania wiążą się z dłuższym wyjazdem. Hostessy pracują też w różnych miejscach, jak urząd, biuro, hala targowa, hotel, restauracja, klub czy centrum handlowe. Wynagrodzenie hostessy naliczane jest za przepracowane godziny lub dniówki oraz zależy od warunków pracy, rodzaju promocji oraz zleceniodawcy. Jedne dziewczyny traktują ten zawód jako stałe źródło dochodu, inne zaś jako prace dorywczą, często podczas nauki w szkole średniej lub w czasie studiów.

Similar Posts