Dywan jest nieodłącznym elementem większości salonów w naszych domach. Stanowi ozdobę, ciekawy dodatek, a także sprawia, że pokój dzienny staje bardziej przytulny. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym przyjemniej nam przebywać w pomieszczeniach i chodzić po panelach czy też parkiecie, na którym znajduje się chociażby skrawek miłego, ciepłego materiału. Jak spośród szerokiej oferty internetowego sklepu Carpetoutlet wybrać idealny dywan do salonu?

Rozmiar

Wielkość dywanu powinna wynikać nie tylko z metrażu pomieszczenia, ale również stylu wnętrza. Zawsze należy kierować się zasadą, że od drzwi powinno dzielić go około 90 cm. Poza tym, warto pamiętać, że gustowny dywan poza pełnieniem funkcji dekoracyjnej może wyznaczać poszczególne strefy w pomieszczeniach. W tym względzie najczęściej komunikuje strefę wypoczynkową. Co więcej, uznaje się, że na salonowym dywanie powinny mieścić się przynajmniej dwie nogi sofy i foteli. Wówczas to kompozycja wygląda elegancko, zaś sam dywan nie sprawia wrażenia za małego. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by w salonie rozlokować małe dywaniki, np. pod stolikiem kawowym, pomiędzy kanapą a stołem.

Wzór

Bardzo ważne, aby dywan pod względem kolorystyki oraz zdobiących go wzorów i detali komponował się z resztą wystroju pokoju dziennego, konwencji w jakiej został zaaranżowany. Warto pamiętać, że jasny dywan optycznie powiększy salon, z kolei ciemny nada mu bardziej przytulnego charakteru. Od kilku sezonów panuje moda na dywany w duże, geometryczne wzory, które kolorami nawiązują do pozostałych elementów – mebli, ścian, dodatków. Ciekawy efekt dają również kontrastowe barwy. Do salonów, w których przeważają jednolite kolory i wzory pasować będą dostępne na www.carpetoutlet.pl dywany ze zdecydowanymi, intrygującymi motywami. Natomiast do pokojów, w których nie brakuje wzornictwa, bezpieczniej wybrać nieco bardziej neutralny model.

Similar Posts