Kawasaki Heavy Industries to globalna firma, która działa w wielu branżach i na wielu rynkach. Zaliczana jest do czołówki koncernów tworzących oraz wdrażających najnowsze technologie. Prócz produkcji słynnych motocykli przyczynia się także do światowego lotnictwa, przemysłu stoczniowego, transportu, upraw energetycznych, infrastruktury oraz konstrukcji maszyn i urządzeń. Nie zapomina przy tym o środowisku naturalnym.

Motocykle – produkty flagowe

Produkcja motocykli na pełną skalę w japońskiej siedzibie Kawasaki rozpoczęła się około 50 lat temu. Pierwszy silnik motocyklowy zaprojektowany został na bazie technicznej wiedzy konstruktorów, zdobytej podczas projektowania silników lotniczych. Kawasaki na przestrzeni lat wypuściła na rynek wiele modeli, które wyznaczały trendy na motocyklowym rynku, stając się legendami szybkości i mocy. Już w 1996 roku został wyprodukowany 10.000.000 jednośladowiec – symbol umiejętności Japończyków do zaspokajania potrzeb wszystkich miłośników motoryzacji – zarówno zawodników biorących udział w rajdach, jak i fanów jazdy miejskiej. Jednak Kawasaki nie spoczywa na laurach i po dziś dzień, systematycznie zaskakuje nowymi modelami swoich motocykli, ich ulepszonymi wersjami oraz inteligentnymi rozwiązaniami technologicznymi na miarę XXI wieku.

Inne osiągnięcia

Kawasaki może pochwalić się również konstrukcją statku „Techno Superliner”, zaprojektowanego do przenoszenia ładunku o masie do 1000 ton z prędkością przelotową 50 węzłów czy też produkcją taboru słynnej Shinkansen Bullet Train. Prócz tego japoński koncern bierze czynny udział w podboju przestrzeni kosmicznej (prowadzi badania nad satelitą geodezyjną i szkolenia dla astronautów), projektowaniu silników statków powietrznych, śmigłowców i samolotów pasażerskich, a także przyczynia się do budowy nowych miast, mostów i budynków wysokościowych.

Artykuł napisany we współpracy z http://motohangar.pl/

Similar Posts