Europejki, w tym również my, Polki coraz chętniej przejmujemy koreańskie triki, które pozwalają nam osiągnąć efekt gładkiej, zdrowiej, doskonale nawilżonej, świeżej i pełnej blasku cery. Wobec tego coraz chętniej sięgamy po naturalne kosmetyki o prostym składzie, również te azjatyckich marek, np. popularną dziś Holika Holika. Zwłaszcza, że z dnia na dzień mamy do nich coraz lepszy dostęp, bowiem powstają sklepy internetowe, takie jak Drogeria Lila Róż, które posiadają w swojej ofercie produkty sprowadzone wprost z Korei. Wracając jednak do głównego tematu, zastanówmy się, jak działają maski w płachcie, co sprawia, że są tak skuteczne i jak prawidłowo je stosować?

Działanie i skuteczność masek w płachcie

Maski w płachcie, czyli specjalne tkaniny nasączone różnego rodzaju odżywczymi ekstraktami i olejkami stanowią idealny kompres dla naszej cery. Wycięte są w taki kształt, by idealnie przylegać do naszej twarzy (posiadają otwory na oczy, nos i usta). W zależności od tego, jakich substancji użyto (np. wyciąg ze śluzu ślimaka, aktywnego węgla, ryżu, zielonej herbaty, pereł, aloesu, róży), maski dostępne na www.drogerialilaroz.pl działają oczyszczająco, wygładzająco, rewitalizująco, nawilżająco bądź rozświetlająco.

Stosowanie masek w płachcie

Podstawową kwestią jest pora dnia, w jakiej powinno się aplikować maski w płachcie na twarz. Okazuje się, że najlepszy czas to godzina 20:00-22:00. Wówczas zaczyna się bowiem proces regeneracyjny skóry, który najintensywniej przebiega podczas snu. Uprzednio należy oczywiście dokładnie oczyścić twarz – zmyć makijaż, umyć delikatnym żelem bądź płynem micelarnym, zastosować tonik. Dzięki temu składniki odżywcze zawarte w masce będą mogły swobodnie wniknąć w głąb skóry. Należy pamiętać, by maskę ściągnąć dokładnie po takim czasie, jaki został wskazany w instrukcji zamieszczonej na opakowaniu. Jeśli zostawimy ją na dłużej, możemy osiągnąć odwrotny od zamierzonego efekt. Na koniec pozostałości substancji wklepujemy w twarz i kładziemy się do snu.

Similar Posts