Styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Uwielbiany przez miłośników nowoczesnego minimalizmu, jak również zwolenników klasycznych, ciepłych wnętrz. Chociaż można powiedzieć, że jest zlepkiem wpływów różnych państw skandynawskich – szwedzkiej prostoty, duńskiego umiłowania bieli i fińskich akcentów czerni, to jednak stanowi ponadczasową bazę aranżacyjną. Meble w skandynawskim stylu są proste, eleganckie i oryginalne jednocześnie.

Meble w skandynawskim stylu – cechy charakterystyczne wnętrza

Wnętrza w stylu skandynawskim są jasne, przeważają w nich barwy białe i szare. Charakterystycznymi elementami są naturalne materiały, takie jak drewno, kamień, cegła, len czy wełna. Meble w skandynawskim stylu cechują minimalistyczne formy i proste wzornictwo. Proste linie i kanciaste kształty sprawiają, że styl ten jest naturalny, a co za tym idzie, niezwykle modny. Aby uniknąć wrażenia chłodu, meble w skandynawskim stylu dostępne na przykład w renomowanym sklepie Ideal Design nie powinny być wykonane z jednego tworzywa, np. lakierowanych frontów. Warto tu pokusić się o połączenie ich z elementami, które nadaje lekką i nowoczesną formę.

Meble w skandynawskim stylu a dodatki

Ponieważ meble w skandynawskim stylu cechuje minimalizm, to również dodatki należy ograniczyć do tych, które są niezbędne. Ich dobór absolutnie nie może być przypadkowy i chaotyczny. Rattanowe doniczki z kwiatami, wiklinowe kosze, kamienne elementy na ścianie, pastelowe poduszki i subtelne rolety w oknach to wybory pasujące do stylu skandynawskiego.

Similar Posts