Poszerzanie oferty firmy oraz podnoszenie jakości usług to z pewnością istotne elementy rozwoju marki, jednak bez wewnętrznych działań mających na celu ulepszenie firmy nie mamy co liczyć na sukces na polskim rynku. Obecnie stosowane rozwiązania IT pozwalają przede wszystkim na usprawnienie codziennych procesów w firmie, przekładają się także na zmniejszenie wydatków. Jak to możliwe?

Chmury obliczeniowe – zmniejsz swoje wydatki na firmę!

Chmury dotychczasowo kojarzyły się nam jako dodatkowa przestrzeń dyskowa, w której możliwe jest przechowywanie naszych danych i odciążanie dysków domowych, firmowych. Dzisiaj chmury obliczeniowe to usługa sama w sobie: mogą stać się one serwerami, magazynami danych, oprogramowaniem, bazą analityczną – możliwości jest naprawdę wiele. Zewnętrzni dostawcy udostępniają swoim klientom wybrane usługi na zasadzie miesięcznego abonamentu. Dzięki temu jako właściciele firmy nie musimy inwestować w drogie oprogramowanie z licencjami, serwerownie, informatyków do zarządzania systemem. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki, w dobrej cenie.

Platformy i aplikacje dedykowane

Innymi rozwiązaniami, zamawianymi na podstawie indywidualnych potrzeb, są platformy wewnętrzne oraz aplikacje biznesowe. W przypadku tych pierwszych to nic innego jak złożone systemy tworzone na potrzeby danej firmy. Ze względu na różnorodne potrzeby danego przedsiębiorstwa są one tworzone od zera, przez co konieczne jest spotkanie z klientem, określeniem jego potrzeb, omówienie codziennych problemów z którymi stykają się pracownicy.
Aplikacje są popularne szczególnie wśród firm, których pracownicy pracują zdalnie lub ich praca ma charakter mobilny. Aplikacje pozwalają na skuteczniejsze kontaktowanie się z przełożonymi, dostęp do baz danych. Aplikacje tworzone są tak, aby korzystanie z nich było intuicyjne i proste.

Wejdź na http://sidgroup.pl i sprawdź ofertę rozwiązań IT, które znacznie usprawnią funkcjonowanie każdej firmy

Similar Posts