Każde pomieszczenie w domu ma inne przeznaczenie i swój indywidualny charakter. Stąd też, wybierając dywany do sypialni, salonu, jadalni, kuchni, łazienki powinniśmy mieć na uwadze, stopień natężenia ruchu, narażenia na zabrudzenia i inne. Przestrzenią, w której podłoga w sposób szczególny narażona jest na niszczenie, zachlapania i inne jest przedpokój. Wybierając do niego dywan po pierwsze powinniśmy więc kierować się względami praktycznymi. Estetyka, choć bardzo ważna, w tym przypadku przesuwa się na dalszy plan. Na podstawie oferty sklepu internetowego CarpetForYou, w którym znajdziemy przeróżne dywany do przedpokoju, podpowiadamy, jak wybrać model funkcjonalny, a zarazem modny.

Materiały, kształty i wielkości odpowiednie do przedpokoju

W przypadku dywanów do przedpokoju najważniejszą kwestią jest materiał. Najrozsądniejszym wyborem wydają się być dostępne na www.carpetforyou.pl modele syntetyczne, czyli polipropylenowe, akrylowe bądź wiskozowe. Są bowiem lekkie, a także odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, pomimo upływu czasu i intensywnej eksploatacji ich kolory nie blakną. Poza tym, musimy przemyśleć, na jaką wielkość się zdecydować. Do korytarzy, które zwłaszcza w mieszkaniach w blokach i kamienicach są wąskie i długie doskonale wpasują są tak samo wąskie i podłużne chodniki. Jeżeli wręcz przeciwnie, przedpokój jest raczej kwadratowy, warto rozważyć modele kwadratowe lub też okrągłe.

Dywany, które nie nadają się do przedpokojów

Z całą pewnością niepraktycznym rozwiązaniem do przedpokoju są dywany o jasnej kolorystyce i wysokim, puszystym runie. Wobec tego, modelom typu shaggy, a także tym z delikatnego, eleganckiego jedwabiu oraz bawełny mówimy stanowcze nie. W korytarzu, będącym ciągiem komunikacyjnym, do którego jesienią i zimą bezpośrednio wchodzimy z zabłoconym butami, raczej nie przetrwałyby zbyt długo.

Similar Posts