Piękne, gładkie stopy to marzenie każdej kobiety. Stopy są najbardziej narażone na różnorodne uszkodzenia mechaniczne, ponieważ stanowią bazę całego ciała. Podczas chodzenia, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym nasze stopy najmniej oddychają, najczęściej skrywamy je w skarpetach i butach, które chronią nas przed zimnem czy mrozem – stąd bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja stóp, aby zapewnić im odpowiedni poziom nawilżenia oraz świeżości. Wśród wielu dostępnych zabiegów pielęgnacyjnych znajdziemy m.in. kąpiele w solach mineralnych. Najlepsze sole do kąpieli zawierają lawendę oraz morskie złoża mineralne, bogate w wapń, magnes i algi morskie. Jest to doskonały sposób na relaks oraz odpowiednie odżywienie skóry.

Peelingi złuszczające

Peelingi złuszczające to idealne rozwiązanie na wygładzenie twardej, zrogowaciałej skóry stóp. W szczególności obszar skórny na naszych piętach, narażony jest na przesuszenia oraz pękanie. Oprócz stosowania peelingów złuszczających, bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie oraz natłuszczenie skóry. Najbardziej skuteczne peelingi zawierają w swoim składzie kawę oraz oliwę z oliwek. Niektóre peelingi produkuje się z glinek – szczególne zastosowanie przypisuje się glince zielonej, która korzystanie wpływa na regenerację skóry stóp.

Bestseller ostatnich sezonów – pedicure hybrydowy

Oprócz właściwej pielęgnacji stóp występującej pod postacią różnorodnych kąpieli, zabiegów złuszczających czy odpowiedniego natłuszczenia, możemy wymienić także zabieg podkreślający piękno naszych stóp, czyli pedicure. Na szczególną uwagę zasługuje pedicure hybrydowy, ponieważ zapewnia nie tylko piękny wygląd i trwałość paznokci, ale także odpowiednią ich pielęgnację. Stosuje się tutaj lakiery hybrydowe, które odpowiednio usztywniają płytkę paznokcia. Taki pedicure utrzymuje się nawet przez 4 tygodnie.

Wejdź na http://www.pilnikizalotka.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą zabiegów na brwi, rzęsy oraz paznokcie

Similar Posts