Jak wspomagać rozwój dziecka, jednocześnie nie narażając go na zbyt dużą dawkę informacji każdego dnia? Psychologowie podkreślają, że warto stawiać na naukę poprzez zabawę. Współcześnie w sklepach z zabawkami znajdziemy wiele interesujących produktów, których zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie rozrywki, ale także możliwość rozwijania się. Jakie zabawki wybrać dla dzieci w konkretnym wieku?

Przedszkolaki – nauka w czasie zabawy

Wiek przedszkolny to niezwykle ważny czas dla każdego malucha. Ten okres rozwojowy nazywany jest często skokiem, co przekłada się na chłonięcie nowych informacji przez dziecko niczym gąbka. Warto jednak mieć na uwadze, aby nauka nie przysłaniała radości z zabawy. W tym wieku doskonale sprawdzą się wszelkie zabawki drewniane, w tym również klocki, które pozwolą na realizowanie marzeń o zamku czy własnym torze wyścigowym dla samochodów. Zabawki drewniane ogólnie cenione są przez pedagogów i wychowawców: tworzone są one z naturalnych tworzyw, malowane nietoksycznymi farbami. Wśród licznych propozycji znajdziemy zabawki do pchania, ciągnięcia, układania. Interesujące zabawki drewniane dostępne są na stronie trelekids.pl.

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Pierwsze lata nauki w szkole to nowe obowiązki dla dziecka – warto więc stawiać na zabawki, które będą idealne na czas wolny i które pozwolą na dalszy rozwój. Świetnym pomysłem jest inwestowanie w gry planszowe dopasowane do wieku. Wiele z dostępnych obecnie gier tworzonych jest na bazie znanych i lubianych przez dzieci bajek. Z pewnością taka planszówka pozwoli spędzić miło czas zarówno dzieciom, jak i rodzicom. 

W pierwszych latach nauki w szkole warto również podsuwać dzieciom książki dla najmłodszych ze światowego kanonu. Dzięki nim nie tylko rozwijać będą one swoją wyobraźnię, ale znacząco poszerzą słownictwo i poprawią swoją ortografię.

Similar Posts