Wolny rynek w Polsce kwitnie- firmy konkurują ze sobą przede wszystkim o klienta, ale również na jakość oferowanych produktów. Dzięki wykorzystaniu Internetu możliwe stało się reklamowanie na większą skalę oraz z lepiej dopasowaną grupą docelową. Niestety, Internet pozwolił także na prowadzenie nieuczciwej konkurencji. Jak to możliwe?

Czarny PR – działania na niekorzyść konkurenta

Współcześnie dla nas jako potencjalnych klientów, ważne są rekomendacje pisane przez innych użytkowników. Uważamy, że są one najbardziej pomocne i rzetelne, użytkownicy przedstawiają dobre i ciemne strony produktu czy usług. Okazuje się, że i takie opinie w sieci można… kupić. Nieuczciwy PR polega właśnie na pisaniu nieprzychylnych komentarzy czy opinii – zajmują się tym przede wszystkim wynajęte agencje reklamowe. Takie działania trudno udowodnić – ale może w tym pomóc doświadczony detektyw.

Nieuczciwa konkurencja pod lupą detektywów

Duże firmy coraz chętniej korzystają z pomocy doświadczonych detektywów. Zazwyczaj skuteczność ich działania jest bardzo wysoka i dzięki danym dostarczonym od dostawców Internetu możliwe jest zweryfikowanie negatywnej opinii jako tekstu pisanego na zlecenie.

Interesują Cię usługi detektywistyczne? Zajrzyj na stronę https://detektyw-select-team.pl i zapoznaj się z ofertą biura Select Team

Similar Posts