Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań samochodowych bacznie śledzą poczynania znanych i cenionych producentów samochodowych, którzy praktycznie co chwile proponują nam nowe i ciekawe rozwiązania w samochodach. Które z nich okażą się przydatne? Co wziąć pod uwagę podczas planowanego zakupu samochodu?

Radary i kamery – do czego są wykorzystywane?

W samochodach już od kilku lat wykorzystywane są powszechnie radary oraz kamery. W przypadku radarów ich podstawowym zadaniem było wysyłanie sygnałów do komputera samochodowego o możliwych przeszkodach (innym samochodzie czy przechodniu, który wtargnął na jezdnię). Radar może dzisiaj współpracować z komputerem do tego stopnia, że wykryta przeszkoda sprawi, iż samochód zacznie samodzielnie hamować i znacznie wytracać prędkość. Radary są przydatne także podczas parkowania tyłem czy też po zmroku – ich działanie zasygnalizuje nam przeszkody oraz to, ile miejsca pozostało nam do zaparkowania samochodu.

Działanie kamer to przede wszystkim obserwowanie pasów jezdni i utrzymywanie trajektorii jazdy samochodu w ich obrębie. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne odciążenie kierowcy oraz ewentualne korygowanie jego błędów. 

Zwiększ pojemność bagażnika samochodowego poprzez box dachowy!

Nasz komfort jazdy zależy nie tylko od elektroniki ale i… pojemności bagażnika samochodowego. Wybierając się na wczasy z rodziną z pewnością przynajmniej raz odczuliśmy, że bagażnik mógłby być nieco większy. Z pomocą przychodzą producenci tacy jak amos.auto.pl, którzy proponują nam nowoczesne bagażniki dachowe, wykonane z trwałych materiałów odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Bagażniki dachowe posiadają liczne rygle i zamki, przez co możemy mieć pewność, że skutecznie ochronią one nasz bagaż podręczny. 

Similar Posts