Praca w trudnych warunkach nieodzownie łączy się z wykorzystaniem specjalistycznej odzieży roboczej. Warunkuje ona bezpieczeństwo wykonywania pracy i posiada realny wpływ na stan naszego zdrowia. Chociaż wielu pracowników bardzo często o tym zapomina, odzież robocza stanowi jeden z podstawowych elementów zasad BHP.

RODZAJE ODZIEŻY ROBOCZEJ

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, zmieniło się także podejście do projektowania odzieży roboczej. Na półkach branżowych sklepów, a także na ich stornach internetowych, znajdziemy odzież, która znacznie różni się od produktów oferowanych w poprzedniej dekadzie. Wszystkie produkty wykonane są z niezwykłą starannością o detale i walory konstrukcyjne. Znacznie różni się także fason, który jest bardziej dopasowany do ciała, dzięki czemu zapewnia większą swobodę ruchów i poprawia komfort pracy. Co więcej sprawia to, że odzież robocza jest wyjątkowo odporna na uszkodzenia i może nam służyć przez wiele lat.

Nie zapominajmy także o tym, że współczesny rynek odzieży roboczej nie ogranicza się jedynie do klasycznych spodni na szerokich szelkach. W projektowaniu swoich produktów, producenci uwzględnili różnorodne potrzeby pracowników i warunki z jakimi przyjdzie im się mierzyć. Z tego powodu w kategorii odzieży roboczej możemy znaleźć między innymi: koszulki, podkoszulki, a także bluzy polarowe. Dla osób narażonych na niskie temperatury w trakcie wykonywania pracy przygotowano także specjalne szaliki, rękawice i grube bawełniane skarpety. Znajdziemy tutaj również czapki z daszkiem, kurtki przeciwdeszczowe, ochraniacze na kolana i buty robocze.

ODZIEŻ ROBOCZA JAKO REKLAMA

Oprócz zapewniania ochrony i wygody pracownikom w trakcie wykonywania różnorodnych zadań, odzież ochronna może pełnić jednocześnie funkcję reklamową. Zostało to zauważone i wykorzystane przez wiele różnego rodzaju przedsiębiorstw. Dzięki temu strój pracowników staje się w pewien sposób wizytówką firmy. Patrząc na grupę pracowników, zapada nam w pamięć logo i nazwa firmy, dla której pracują.

Aby zwrócić uwagę obserwatora, wszelkie nazwy i loga umieszcza się w dobrze widocznych miejscach. Najczęściej jest to cała długość klatki piersiowej lub pleców. Bardzo często widzimy je także po lewej lub prawej stronie klatki piersiowej. W przypadku czapeczek znaki firmowe są umieszczone na ich przodzie, a jeśli chodzi o rozpinane bluzy, u większości logo znajduje się w ich połowie.

Niezwykle ważne jest aby znak firmowy był wystarczająco duży, a co za tym idzie czytelny. Warto zadbać również o to by był trwały. Decydując się na znaki naprasowywane lub drukowane, musimy liczyć się z tym, że po pewnym czasie stracą one wyrazistość kolorów i ulegną zniekształceniu. Znacznie lepiej radzą sobie z tym loga w postaci naszywek, które o wiele lepiej znoszą wszelkie prania i zabiegi pielęgnacyjne.

RÓŻNE GRUPY PRACOWNICZE

W wielu sklepach internetowych, przy zakupie całych kompletów odzieży roboczej możemy liczyć na korzystne upusty cenowe. Jest to szczególnie opłacalna opcja dla małych firm, które dopiero zaczynają swoją działalność. Kolejnym aspektem jest to, że dzięki zastosowaniu odzieży roboczej w pracy, bardzo poszerzają się nasze możliwości pracy w różnych warunkach pogodowych. Co jest niewątpliwie wielką zaletą zarówno w oczach przedsiębiorcy jak i klienta.

Szukasz więcej informacji nt. odzieży roboczej? Zapraszamy na stronę https://meridus.pl

Similar Posts