W ciągu ostatnich lat coraz większa część naszego społeczeństwa mierzy się z realnym problemem licznych alergii wziewnych i innych chorób układu oddechowego. Główną tego przyczyną jest oczywiście stale pogarszający się stan powietrza – i to nie tylko w dużych ośrodkach miejskich, ale również w małych miasteczkach i wsiach. Smog, dym papierosowy oraz liczne alergeny w postaci kurzu, roztoczy, pleśni, pyłków roślin i sierści zwierząt – to one bezpośrednio odpowiadają za nasze nienajlepsze samopoczucie. Jednak czy możemy coś na to poradzić? Na szczęście tak. Producenci nowoczesnego sprzętu AGD dają nam bowiem nieocenioną pomoc w postaci oczyszczaczy powietrza dostępnych np. w sieci sklepów Sferis. Urządzenia te prócz tego, że oczyszczają nasze powietrze, dodatkowo mogą je jonizować lub nawilżać.

Oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji

Oczyszczacze powietrza wyposażone w funkcję jonizacji to najnowocześniejsze, dostępne na rynku tego typu urządzenia. Są one zdecydowanie bardziej efektywne, aniżeli standardowe, najprostsze modele oczyszczaczy. Wszystko dlatego, że znajdujące się wewnątrz filtry oczyszczają powietrze w sposób mechaniczny. Z kolei jonizatory pomagają skutecznie zlikwidować nawet najdrobniejsze zarodniki grzybów, a także wirusy. Co najlepsze, nie czynią tego wyłącznie w środku urządzenia. Nasycone korzystnymi dla naszego zdrowia jonami ujemnymi powietrze działa w obszarze całego pomieszczenia, w którym znajduje się oczyszczacz. Unicestwia przy tym zlokalizowane choćby na ścianach i sufitach czynniki chorobotwórcze. W ten sposób nasza ochrona jest realnie wzmocniona. Dodatkowo jonizatory zmieniają właściwości powietrza, czyniąc je podobnym temu, które znamy z okolic lasów i wodospadów.

Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania

Na www.sferis.pl znajdziemy również oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania. Urządzenia te doskonale spisują się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, czyli w sezonie grzewczym, który bardzo często skutkuje wysuszaniem powietrza w naszych domach i mieszkaniach. Wówczas to dokuczają nam: uciążliwy kaszel, sucha skóra i spierzchnięte usta. Zwiększona wilgotność w naszych sypialniach i salonach z pewnością poprawi nasz komfort i pozytywnie wpłynie na zdrowie nasze i naszych najbliższych.

Similar Posts