Olej słonecznikowy, na przykład od Trafin Oil to jeden z najpopularniejszych olejów roślinnych. To bardzo popularny produkt w licznych domowych kuchniach. Wykorzystują go również restauracje i firmy cateringowe. Na stałe pojawił się w wielu daniach – jako dodatek do potraw oraz jako zdrowy olej do smażenia. I chociaż właśnie w tej drugiej formie wykorzystywany jest najczęściej, to jednak warto również poznać właściwości jakie posiada olej słonecznikowy zimnotłoczony.

Czym jest olej słonecznikowy zimnotłoczony?

Olej słonecznikowy oferowany przez Trafin Oli, często wykorzystywany jest jako zdrowy olej do smażenia różnych potraw – mięs, ryb, placków, naleśników, a nawet warzyw.  Jednak najwięcej właściwości zdrowotnych posiada olej słonecznikowy zimnotłoczony. Obróbka termiczna sprawia bowiem, że cenne witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe ulegają zniszczeniu. Warto zatem zastanowic się, czy w naszej kuchni będziemy wykorzystywać w formie surowej czy jako zdrowy olej do smażenia.

 

Jakie właściwości posiada olej słonecznikowy zimnotłoczony?

Olej słonecznikowy zimnotłoczony jest bogactwem prozdrowotnych substancji. Dzięki nim 

obniża poziom cukru we krwi, wspomaga przemianę materii, łagodzi dolegliwości ze strony układu pokarmowego, wspiera leczenie łuszczycy i problemów dermatologicznych, redukuje stany zapalne i bóle głowy, obniża poziom złego cholesterolu, poprawia jakość nasienia oraz oczyszcza organizm z toksyn. Olej słonecznikowy zimnotłoczony również dodaje energii, chroni przed atakami astmy oraz tworzy skuteczną ochronę przeciwnowotworową. Regularnie spożywany wzmacnia układ odpornościowy. 

Similar Posts