Świat, dzięki nauce, nieustannie idzie do przodu. Każdego dnia możemy korzystać z nowoczesnych technologii, które sprawiają ze nasze obowiązki znacznie łatwiej wykonać. Również prowadząc własną firmę w branży gastronomicznej lub hotelarskiej mamy do dyspozycji innowacyjne oprogramowanie, które zmieni oblicze naszego przedsiębiorstwa.

Program dla restauracji

Każda osoba, która pracowała w lokalu gastronomicznym z pewnością kojarzy POS, czyli cyfrowy system do obsługi gości. Jeżeli chcesz otworzyć własną restaurację tego typu wydatek musisz koniecznie zawrzeć we własnym budżecie. Dzięki oprogramowaniu twoi kelnerzy znacznie szybciej i łatwiej przekażą zamówienie na kuchnie, zmniejszając do minimum ryzyko wystąpienia błędu. Nowoczesne systemy POS coraz częściej zaopatrzone są w mobilne tablety, z którymi kelnerzy podchodzą do stolików i w nich, zamiast na kartce, notują zamówienie. Po przyciśnięciu guzika enter całość ląduje na kuchni, wyskakując w postaci bloczka z drukarki tam umieszczonej. System pozwala uniknąć również licznych nadużyć, bowiem kucharze nie wykonają dania bez bloczka, czyli zamówienie musi trafić uprzednio do systemu. Y pomoc oprogramowania również inwentaryzacja będzie znacznie prostsza.

A co z hotelami?

Właściciele hoteli również powinni zaopatrzyć się w specjalne oprogramowanie, które ułatwi pracę im oraz klientom. Dzięki niemu przyszli goście będą mogli zarezerwować wybrany pokój bez konieczności wizyty w placówce czy dzwonienia do niej. Wszystkie niezbędne formalności będą przeprowadzone szybko przez internet, nasz gość dokona tą drogą również płatności za pokój. Dzięki temu pracownicy recepcji zyskają mnóstwo czasu, będą go mogli spożytkować na bardziej pilne i wymagające czynności. Podobnie jak w przypadku systemu POS, również w tym programie inwentaryzacja wirtualna będzie możliwa. Za każdym razem, kiedy będziemy odbierać dostawę z hurtowni, szybko wprowadzimy ją do systemu. Kiedy dany produkt zejdzie ze stanu, również zniknie z listy a my będziemy wiedzieć, co potrzebujemy dokupić.

Similar Posts