Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennych posiłków bez pieczywa. Tradycyjne kanapki z pszennego chleba, świeże bułeczki lub maślane rogaliki z dżemem czy zapiekany z serem chleb tostowy, to tradycja śniadań w wielu domach. Coraz więcej osób sięga też po chleb jogurtowy, graham oraz pieczywo wieloziarniste, z dodatkiem ziaren słonecznika, pestek dyni, siemienia lnianego i sezamu. Niezależnie od preferencji, pieczywo jest stałym bywalcem na stołach wielu ludzi.

Pieczywo to zdrowie

Wokół pieczywa pojawiło się wiele mitów, jak na przykład, że jest niezdrowe, ciężkostrawne i tuczące. Niektórzy twierdzą, że idealna dieta odchudzająca powinna być pozbawiona pieczywa. Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości chleb, to źródło zdrowia i witalności. Potwierdzeniem jest fakt, że stanowi on podstawę w piramidzie zdrowego odżywiania. Jako produkt zbożowy jest podstawowym źródłem energii dla człowieka. Zaopatruje w witaminę E i witaminy z grupy B. Ta pierwsza dostarcza energię, błonnik, węglowodany złożone i białka roślinne. Natomiast witaminy z grupy B to źródło między innymi kwasu foliowego, ryboflawiny i biotyny. Chleb jest również nośnikiem wielu składników mineralnych, takich jak: magnez, żelazo, miedź, cynk, potas i fosfor.

Pieczywo to przyjemność

Jak powszechnie wiadomo, spożywanie posiłków to nie tylko dostarczanie organizmowi niezbędnych składników, ale też ogromna przyjemność. Być może wiele osób nigdy nie zastanawiało się, co sprawia, że można jeść codziennie chleb, a ten nigdy się nie nudzi. Smakuje wyśmienicie nie tylko z wędliną, serem czy pomidorem, ale nawet z samym masłem. Już sam zapach świeżego bochenka sprawia, że trudno nam się oprzeć przed jego zjedzeniem. Kanapka do szkoły, do pracy czy na piknik jest zawsze dobrym pomysłem.

Sprawdź ofertę firmy http://savpol.pl solidnego partnera w branży piekarniczej.

Similar Posts