Kształtowanie sufitów podwieszanych poprzez zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych jest bardzo popularne. Stosowane zarówno w salonie, w kuchni, sypialni, jak i w przedpokoju. Jak informuje firma Krzemień, coraz częściej opcja ta wykorzystywana jest również w łazienkach. Jednak mimo wielu zalet, rozwiązanie to rodzi także pewne wątpliwości. Czy sufit podwieszany w małej łazience nie zmniejszy pomieszczenia? Czy nie będzie sprzyjał rozwojowi pleśni?

Co można zyskać – spojrzenie techniczne

Zamontowanie podwieszanego sufitu przynosi wiele korzyści. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to po pierwsze sufit taki jest łatwy w montażu i pozwala ukryć wszelkiego rodzaju ubytki, instalacje czy przewody kominowe. Umożliwia również montaż oświetlenia na większej powierzchni, zamontowanie listwy LED-owej oraz światła odbitego, by podkreślić poszczególne elementy łazienki. Ponadto podwieszany sufit wycisza wnętrze, poprzez zmniejszenie dźwięku w pomieszczeniu. Jest też idealnym rozwiązaniem w przypadku starego budownictwa, gdyż pełni rolę izolacyjną, dzięki czemu optymalizuje koszty ogrzewania.

Co można zyskać – spojrzenie aranżacyjne

Podwieszany sufit zmienia zarówno optykę jak i estetykę łazienki. Wiele osób obawia się, że zmniejszy się wysokość pomieszczenia. Jest natomiast zupełnie odwrotnie! Wiele trików pozwala na optyczne powiększenie łazienki. Przykład? Pozostawienie 2-3 cm przerwy między obniżonym sufitem a ścianą (szczelina pozorna) i pomalowanie tej ściany na kolor ciemniejszy niż sufit optycznie ją wydłuży. Ponadto zastosowanie łuków lub skosów pozwala stworzyć ciekawą aranżację, ale też wydzielić poszczególne strefy łazienki i urządzić je w preferowany sposób, np. za pośrednictwem strony internetowej www.krzemien.com.pl.

Similar Posts