Każdy, kto w swojej pracy ma do czynienia z komputerem doskonale wie, że zdarzają się sytuacje, w których zwyczajnie nie wiemy co zrobić. Gdy nagle przestanie działać jakiś program, gdy nie dochodzą e-maile na naszą pocztę, gdy przestanie działać podłączona sieciowo drukarka czy nawet gdy system zaczyna wolno pracować. Powiedzmy szczerze – jeśli nie mamy wiedzy i umiejętności z dziedziny informatyki niejednokrotnie nie potrafimy sobie z tym poradzić. Oczywiście możemy poprosić kogoś w firmie. Jednak co zrobić, gdy pomocny informatyk znajduje się na drugim końcu miasta lub Polski? Wówczas z pewnością docenimy program TotalVNC

Co to jest TotalVNC?

Program TotalVNC  to doskonale rozwiązanie, które umożliwia zdalną pomoc za pośrednictwem Internetu.  Jak możemy się dowiedzieć za pośrednictwem strony internetowej www.totalvnc.com system ten został stworzony na bazie projektu UltraVNC i w przeciwieństwie do swojego pierwowzoru został przebudowany pod kątem zastosowania w środowiskach, w których bezpieczeństwo i łatwość użycia jest kwestią priorytetową. Działanie tego nowoczesnego programu oparte jest na silniku VNC uruchomionym na docelowym komputerze, tunelu zestawianym z serwerem pośredniczącym oraz klientem  nawiązującym połączenie do tak ustanowionej  sesji. Na uwagę zasługuje również fakt, że wszystkie połączenia są szyfrowane, co daje gwarancję bezpieczeństwa.

Jakie funkcje posiada TotalVNC?

Poza bardzo znacząca gwarancją bezpieczeństwa program TotalVNC posiada jeszcze szereg innych zalet. Program ten jest w pełni kompatybilny z : Microsoft Windows XP/2003/ Vista/ 2008/ 2012/2016/ 7/8/8.1/10. Każdej sesji przydzielany jest unikatowy numer ID połączenia i hasło dostępu. TotalVNC umożliwia dostęp do komputera bez problemów wynikających z użycia firewalli i mechanizmu NAT. Ponadto zapewnia sterowanie sesją użytkownika, możliwość przenoszenia plików na zdalną maszynę, a do działania nie wymaga uprawnień administratora. Program jest łatwy do wdrożenia w każdym środowisku i ma przystępną cenę. 

 

 

 

Similar Posts