Nasza skóra, szczególnie jesienią i zimą, wymaga od nas wyjątkowej i troskliwej pielęgnacji. Warto z bliska przyjrzeć się dotychczas wykorzystywanym kosmetykom i zmienić nasze nawyki pielęgnacyjne, sięgając po kosmetyki naturalne. O tych ostatnich wiele się ostatni mówi: przede wszystkim w kontekście braku tekstów na zwierzętach. To jednak nie jedyna zaleta tych produktów. Czy warto w naszej łazience mieć naturalne środki pielęgnacyjne?

Kosmetyki naturalne – prosta droga do zdrowia

Naturalne kosmetyki tworzone są z substancji pochodzenia roślinnego – najczęściej są to olejek, esencje, wyciągi. Ich największą zaletą jest skład pozbawiony sztucznych barwników, konserwantów, często również substancji zapachowych. To idealne produkty dla osób o wrażliwej skórze, które źle znoszą pielęgnację klasycznymi, drogeryjnymi kosmetykami. Kosmetyki naturalne wykorzystują to, co daje nam natura – dzięki licznym substancjom możemy w sposób bezpieczny dbać o skórę twarzy, całego ciała, włosy, paznokcie. Chcąc zapoznać się z ofertą najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetyków naturalnych warto zajrzeć na stronę dashofglam.pl. W sklepie internetowym znajdziemy szeroki wybór konkretnych produktów wraz z dokładnymi opisami. 

Jakie kosmetyki wybierać?

Wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli pragniemy po raz pierwszy przetestować kosmetyki naturalne warto sięgnąć po naturalne mydła i peelingi. Mydła dostępne są w szerokiej gamie zapachów: migdałowe, kokosowe, z nagietkiem, tymiankiem, lawendą. W przypadku peelingów w ich składzie znajdziemy zmielone łupiny orzechów, które delikatnie będą ścierać naskórek. Wiele osób zachwyca się także naturalnymi olejkami, których działanie jest bardzo szerokie: można stosować je na twarz, ciało, włosy.

Similar Posts