Kuchnia jest sercem domu w 99% gospodarstw, gdzie zapach ulubionych potraw oraz codzienna nuta porannej kawy – unoszą się nad blatem, docierając do najgłębszych zakamarków mieszkania. Dzisiaj podpowiemy, jak ocieplić kuchnię i sprawić, aby byłą urządzona nie tylko funkcjonalnie, ale i gustownie. Zatem, jaka firanka do kuchni będzie strzałem w gastronomiczno-dekoracyjną 10-tkę?

Jaka firanka do kuchni? Tradycyjnie – z zazdrostką

Zastanawiając się nad tym, jaką firankę do kuchni wybrać najlepiej – warto zwrócić uwagę na jej najpopularniejsze modele. Najbardziej rozpoznawalnym oraz znanym od pokoleń rodzajem firanek do kuchni są zazdrostki. Chociaż w nowoczesne trendy zaliczają je do staromodnych, to nadal w wielu domach cieszą się niesłychaną popularnością. O tym, jaka firanka do kuchni będzie najlepsza – w dużej mierze decyduje dostępność różnorodnych materiałów, wzorów oraz kolorów firanek, co sprawia, że nawet określone upięcie tkaniny kuchennej na wysokości od połowy okna w dół – również może wyglądać modnie i z klasą. Zazdrostki można zestawiać z roletami i zasłonami, co dodatkowo wyróżni naszą kuchnię na tle reszty.

Jaka firanka do kuchni? A może lambrekin?

A jaka firanka do kuchni oprócz zazdrostek? Popularnością cieszą się tzw. lambrekiny, czyli krótkie firanki wieszane na karniszu, które zasłaniają zaledwie 1/3 okna szyb kuchennych, patrząc od góry. O tym, czy i jaka firanka do kuchni w formie lambrekiny będzie idealna, w dużej mierze decyduje materiał, z którego zostanie uszyta. Najlepszą tkaniną będzie delikatna, przezroczysta firanka, na której nie będzie osadzał się brud i tłuszcz. Hitem wśród lambrekin stały się te z motywem kratki, w odcieniach brązu i bieli oraz czerwieni w towarzystwie kremowej barwy. Do łask powracają także kuchenne koronki.

Wejdź na stronę http://firany-posciel.pl i zobacz inspiracje na urządzenie swojego domu

Similar Posts