Kiedy tylko nasze dziecko postawi pierwsze kroki z chęcią zacznie poznawać otaczający go świat i będzie chciało iść dalej i jeszcze dalej. Chcąc zapewnić mu odpowiednie warunki rozwoju oraz bezpieczeństwo podczas eksploracji mieszkania, domu czy ogrodu koniecznie pomyślmy o wygodnych i dostosowanych do małych stópek butach, które pozwolą na bezpieczne wędrowanie w nieznane. Jakie cechy powinno spełniać idealne obuwie dziecięce? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Buty na wycieczki

Buty wyjściowe dla dziecka powinny być przede wszystkim wygodne: musza być nieco większe niż długość stopy malucha, aby dziecko mogło swobodnie ruszać paluszkami wewnątrz obuwia. Olbrzymi wybór obuwia wyjściowego dla dzieci sprawi, że podjęcie wyboru nie będzie łatwe: rodzice mogą szukać pomiędzy trzewikami, półbucikami, balerinkami dla dziewczynek. Wybierając zwracajmy uwagę na materiały wierzchnie (powinny być one odporne na wnikanie brudu, wilgoci), jak i na zapięcie – najlepszym rozwiązaniem będą rzepy lub klasyczne zamki – dziecko w wieku przedszkolnym bez trudu włoży czy ściągnie takie buciki. 

Obuwie użytkowane w domu

Chcąc zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo podczas poruszania się po domu konieczne jest wybranie modeli jednocześnie miękkich i stabilnie podtrzymujących stopę. Obuwie takie ma zazwyczaj cholewkę wykonaną z tkanin tekstylnych i dodatkowe rzepy lub gumki, aby bucik mocno trzymał się nogi. Zastosowanie naturalnych tkanin takich jak bawełna gwarantuje, że stopa dziecka będzie odpowiednio wentylowana i nie będzie narażona na nadmierne pocenie się. Istotna jest również wkładka wewnątrz buta, która powinna wspierać sklepienie stopy i odpowiednio je formować. Olbrzymi wybór butów dziecięcych domowych znajdziemy na stronie kokoleti.pl

Similar Posts