Pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych szturmem wdarły się na polski rynek finansowy i podbiły serca wielu klientów. Stało się tak dzięki kilku czynnikom, a same pożyczki w prywatnych firmach są korzystne pod wieloma względami. Sporo osób rozważa wzięcie takich pożyczek na rzecz kredytów bankowych, jednak do końca nie wie, jak one funkcjonują lub czym tak naprawdę są. Poniżej przedstawiamy informacje na temat prywatnych pożyczek pozabankowych oraz opisujemy — jak działają, jakie mają korzyści oraz czy warto je brać.

Czym są prywatne pożyczki pozabankowe?

Prywatne pożyczki pozabankowe to pożyczki udzielane przez prywatne firmy. Działają one na podstawie prawa cywilnego i są legalnie działającymi firmami finansowymi w Polsce. Na rynku istnieje kilkadziesiąt takich marek. Udzielają one pożyczek od krótkoterminowych chwilówek po długoterminowe pożyczki ratalne. Pożyczki takie różnią się sumą i mogą wynosić od kilkuset złotych nawet do kilkunastu — kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aby otrzymać prywatną pożyczkę pozabankową trzeba być w dobrej sytuacji finansowej, niemieć przeterminowanych zobowiązań i posiadać zatrudnienie.

Jak działają w praktyce?

Prywatne pożyczki w praktyce działają bardzo prosto. Aby móc z nich skorzystać wystarczy wybrać pożyczkodawcę, zarejestrować się na portalu firmy, oraz złożyć wniosek pożyczkowy. W jego trakcie potwierdzamy swoją tożsamość przelewem z naszego konta na 1 zł, podajemy wszystkie dane o naszej sytuacji finansowej i wysyłamy wniosek. Decyzja pozytywna oznacza przelanie pieniędzy na nasze konto podane podczas rejestracji. Wraz z wypełnieniem pieniędzy otrzymujemy również harmonogram spłat oraz terminy konkretnych rat. Cały proces trwa od kilkunastu minut do 1-2 dni roboczych w zależności od marki, szybkości dotarcia przelewu weryfikacyjnego czy posiadania już konta na portalu. Cały proces odbywa się również internetowo, dzięki czemu nie musimy wychodzić z domu, aby złożyć wniosek itp.

Korzyści i plusy

Prywatne pożyczki mają bardzo wiele plusów i korzyści. Pierwszą z nich są niższe niż w bankach wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać taką pożyczkę. Dużym plusem są liczne promocje, dzięki którym możemy wziąć np. pierwszą chwilówkę za darmo lub skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania. Korzystna jest również możliwość wzięcia takiej pożyczki, siedząc na kanapie i nie wychodząc z domu. Jeśli korzystamy z największych najbardziej renomowanych firm, poziom bezpieczeństwa brania takich pożyczek jest również wysoki. Prywatne pożyczki pozabankowe to również minimum formalności. Aby złożyć wniosek, przeważnie wystarczy oświadczenie o zarobkach czy naszej sytuacji finansowej. Dzięki temu nie musimy dostarczać zaświadczeń z pracy i innych dokumentów.

Artykuł napisany we współpracy z https://pozyczkaplus.pl

Similar Posts