Kupując biżuterię należy zwrócić uwagę na różne aspekty. Skupiając się na przykład na kolczykach warto brać pod uwagę, by były to nie tylko najmodniejsze kolczyki, ale pójść o krok dalej. Niezwykle ważne jest bowiem z jakiego kruszcu są wykonane – od tego zależy między innymi ich trwałość oraz skłonność do uczulania. Istotne jest również, aby wybrane kolczyki pasowały do naszej osoby – wieku i urody. O czym zatem należy pamiętać by najmodniejsze kolczyki były prawidłowo dopasowane?

Najmodniejsze kolczyki dobrane do wieku

Podobnie jak inne elementy garderoby, również kolczyki dobieramy adekwatnie do swojego wieku. Nastolatki często wybierają modele w geometryczne wzory – kwadratowe, okrągłe i trójkątne. W ich szkatułkach można znaleźć również najmodniejsze kolczyki na sztyfcie (tzw. wkrętki) przedstawiające jakiś symbol, na przykład krzyżyk, znak nieskończoności, czterolistną koniczynę lub podkowę. Charakterystyczne dla tego wieku są również koła o różnej wielkości. Z kolei dojrzałe kobiety większą uwagę zwracają na klasykę i ponadczasowość, aniżeli na fakt, by ich zakupem były najmodniejsze kolczyki w danym sezonie. Stawiają raczej na modele z cyrkoniami, kamieniami szlachetnymi lub z perłą. Chętnie wybierają również kolczyki tworzone ręcznie, np. te które oferuje Dorota Kos

 

Najmodniejsze kolczyki dobrane do kształtu twarzy

Aby podkreślić swoją urodę należy pamiętać by wybierając kolczyki wziąć pod uwagę rysy twarzy. Panie o twarzy kwadratowej, by złagodzić jej rysy, powinny zdecydować się modele długie, które wysmuklają. Dobrym wyborem są też duże koła i elipsy. Twarz trójkątna, której cechą charakterystyczną jest spiczasty podbródek wygląda korzystnie, gdy dobierzemy do niej kolczyki węższe u góry i szersze dołem. Z kolei kobiety o twarzy owalnej stawiać powinny na najmodniejsze kolczyki o dużych formach geometrycznych lub na typowe wkrętki. Natomiast panie o okrągłej twarzy muszą zrezygnować z  formy koła i owalu na rzecz długich i smukłych modeli, które wydłużą twarz. 

 

Similar Posts