Badania profilaktyczne piersi mają szczególne znaczenie przy ewentualnym rozpoznaniu zmian nowotworowych oraz chorób oscylujących w obrębie sutków. Profilaktyka piersi jest zalecana kobietom w każdym wieku. Na co zwracać szczególną uwagę i jakie choroby w obrębie piersi coraz częściej nas dotykają?

Jakie są objawy chorób sutka?

Coraz więcej kobiet spotyka się z różnorodnymi chorobami sutka. Ich objawy są różne i zależne od rodzaju dolegliwości. Wśród najczęściej występujących objawów chorób sutka, znajdują się zaczerwienienia i grudki na sutkach. Ponadto, mogą pojawiać się owrzodzenia gruczołu sutkowego, co znacznie wpływa na ból całych piersi, sprawiając dyskomfort. Choroby sutka i ich objawy, to także występowanie miejscowego pieczenia. Niektóre objawy są stosunkowo niegroźne, zwłaszcza jeżeli pojawiają się u kobiet karmiących, które często zmagają się np. z zakażeniem brodawek sutkowych. Zakażenie brodawek piersi objawia się przede wszystkim bólem, który w początkowej fazie może być niewielki. Drugim niepokojącym objawem jest gorączka. Z czasem dołącza zaczerwienienie i ocieplenie brodawek oraz skóry piersi, a także ich nienaturalne powiększenie. Objawem towarzyszącym tej chorobie sutka, może być ropień piersi.

Choroby sutka – objawy i leczenie

Choroby sutka mogą wywoływać różnorodne stany zapalne, które sprawiają dyskomfort w codziennym życiu. Bardzo ważna jest profilaktyka piersi, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów – Inmedico poleca szczególnie konsultację z lekarzem w Poradni Chorób Sutka. Warto skorzystać z medycznych technologii i poddać się badaniu USG piersi oraz diagnostyce, która znacznie ułatwi ewentualny przebieg leczenia oraz pomoże w walce z chorobami sutka, niwelując jej objawy.

 

Similar Posts