Przeprowadzka międzynarodowa to nie lada wyzwanie, do którego na pewno nie jesteśmy w pełni gotowi. Wybór mamy prosty, albo zrobimy to samodzielnie, albo powierzymy ją profesjonalistom. Wybór wydaje się oczywisty, lecz nie wiele osób zdaje sobie sprawę jak wielkim wyzwaniem logistycznym jest przeprowadzka do Włoch, ile wymaga poświęcenia, czasu i trudu. Dlaczego po prostu nie zaufać specjalistom?

Przeprowadzka do Włoch to zadanie trudne samo w sobie!

Przeprowadzka do Włoch jest bardzo stresującym przeżyciem. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowa mentalność – wszystko nowe i inne, nie mówiąc już o samej przeprowadzce. Stresujemy się jej przebiegiem, tym jak to wszystko zapakować, zaplanować, załadować, dowieźć i rozładować. Jeśli robimy to we własnym zakresie problemy z organizacją przeprowadzki mogą nas przerosnąć. Znacznie łatwiej jest zarekomendować wykonanie to firmie, która trudni się przeprowadzkami do Włoch na co dzień, zna realia, przepisy i procedury. Co najważniejsze właściwie zabezpieczy dobytek naszego życia, udzieli odpowiednich gwarancji i ubezpieczy go na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losu.

Czy jesteśmy pewni, że to wszystko będziemy w stanie wykonać sami? Raczej bardzo wątpliwe, o ile to nie nasza pierwsza przeprowadzka do Włoch. Skoro jesteśmy nowicjuszami i debiutujemy w tym zakresie, zaufajmy specjalistom. Tylko jak ich znaleźć?

Jaką firmę wybierać do przeprowadzki z Polski do Włoch?

W pierwszej kolejności chcemy bazować na opinii naszych znajomych, którzy być może korzystali z usług jakiejś firmy. Co jednak zrobić, gdy nikt z najbliższych nie może nam nikogo polecić. Warto zatem przygotować sobie listę firm, z którymi chcielibyśmy się skontaktować. Warto także poszukać opinii w internecie na temat tego jaki jest kontakt z firmą, jak wyglądają procedury i wiele innych. Następnie dobrze jest porównać sobie ceny.

Duża firma czy mała firma?

To również ma znaczenie przy wyborze wykonawcy transportu do Włoch. Z całą pewnością małe firmy dadzą nam niższe ceny niż duże, gdzie zazwyczaj są bardziej rozbudowane procedury i inne. Jednak czy mała firma będzie w stanie zareagować, gdy zdarzy się coś, czego nie dało się przewidzieć, wypadek, awaria, choroba? Duża firma posiada na pewno większą flotę samochodów dostosowanych do transportu różnych przedmiotów, także do przeprowadzek – bezpieczniej zatem zaufać dużej firmie niż potem żałować, że terminowo nie udało się wykonać przeprowadzki.

Są oczywiście wyjątki od tej reguły, jak w przypadku firmy http://wlochpol-transport.pl/, która jest małą firmą, ale przeprowadzki do Włoch organizuje od wielu lat. Posiada wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pracowników i co najważniejsze sprawną flotę. Przeprowadzki do Włoch z taką firmą to sama przyjemność, gdyż ukierunkowanie na jeden kraj powoduje, że kierowcy szybko pokonują daną trasę, gdyż znają ją jak własną kieszeń.

 

Similar Posts