W gabinetach medycznych, szpitalach czy przychodniach zachowanie odpowiedniej higieny jest niezwykle ważne – chodzi o bezpieczeństwo samych pacjentów, jak i personelu. Poza klasycznymi zasadami higieny konieczne jest używanie rękawiczek medycznych. Gdzie sprawdzą się najlepiej? Dlaczego ich użytkowanie jest takie ważne?

Rękawiczki medyczne chroniące przed zarazkami

Rękawiczki jednorazowe są niezbędne podczas wykonywania nawet najprostszych zabiegów, takich jak szczepionki czy proste badania pod kątem przeziębienia. Bakterie i wirusy mogą przenosić się bowiem poprzez kontakt skórny. Poprzez zastosowanie rękawiczek możliwe jest zmniejszenie ryzyka zakażenia personelu medycznego, jak również osób odwiedzających chorych w szpitalach.

Rękawiczki jednorazowe – gdzie jeszcze powinno się ich używać?

Zasadniczo rękawiczki jednorazowe powinny być użytkowane wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktu ze skórą klienta czy pacjenta. Poza przychodniami czy gabinetami medycznymi konieczne jest użytkowanie rękawiczek we wszystkich salonach kosmetycznych, gdzie wykonywane są zabiegi kosmetyczne, jak również w salonach tatuażu. Poza rękawiczkami ważna jest także dezynfekcja rąk.
Szukasz niezbędnego sprzętu do rehabilitacji i fizjoterapii?

Zajrzyj na stronę https://yellowsport.pl i zapoznaj się z ofertą firmy Yellow Sport

Similar Posts