Rozpoczęcie treningów siłowych zazwyczaj wiąże się z chęcią powiększenia masy mięśniowej oraz budowaniu pięknej rzeźby. Bez względu na płeć czy wiek jest to możliwe – konieczne jest jednak zachowanie regularności, stopniowe zwiększanie obciążeń oraz odpowiednia dieta, suplementowana odpowiednimi składnikami. Jakimi?

Co dzieje się w naszym ciele po treningu?

Trening może trwać od kilkunastu minut do kilku godzin – wszystko zależne jest od rodzaju aktywności oraz naszych możliwości zdrowotnych. Faktem jest, że bez względu na rodzaj sportu po intensywnych ćwiczeniach w mięśniach rozpoczynają się procesy kataboliczne (rozpad włókien mięśniowych). Proces ten nie sprzyja budowaniu masy. Konieczne jest więc zapewnienie organizmowi odpowiednich produktów do zahamowania tego procesu oraz polepszenia budowania nowych włókien. W tym pomogą nam przede wszystkim odzywki białkowe i mieszane.

Co znajdziemy w odżywkach?

Odżywki białkowe dzielić można ze względu na rodzaj podawania (przed i po treningu), jak również przez wzgląd na rodzaj zastosowanego białka. Skutkiem regularnego przyjmowania takich odżywek jest skuteczniejsze i szybsze budowanie masy mięśniowej oraz wzmocnienie wydolności organizmu.

Sprawdź dostępne odżywki i suplementy diety w sklepie internetowym https://strefamocy.pl

Similar Posts