Reklama animowana jest formą reklamy video. Tworzona jest za pomocą grafiki komputerowej. Reklama animowana, podobnie jak standardowa reklama telewizyjna, tworzona jest na podstawie i w oparciu o napisany scenariusz. W Polsce reklamę animowaną można wyprodukować w domu produkcyjnym Foszer Sawicki w Warszawie.

Reklama animowana różni się od standardowej reklamy telewizyjnej. Warto znać kilka podstawowych różnic.

Czym różni się reklama w której grają aktorzy, od reklamy animowanej?

Cena produkcja standardowej reklamy animowanej jest o wiele niższa od wyprodukowania typowej reklamy, które zazwyczaj widzimy na ekranie telewizora. Jak to możliwe?
Otóż na produkcję reklamy telewizyjnej składa się wiele czynników. Zaczynając od kosztu sprzętu, którym taka produkcja ma być nagrywana. Poprzez koszt obsługi, koszt planu zdjęciowego, aktorów, statystów. Czasami również do kosztów takiej produkcji zalicza się nawet… brzydka pogoda. Jak to możliwe?
Wyobraźmy sobie, że kręcimy reklamę telewizyjną, w której główną rolę ma grać “słoneczny Sopot”. Nadchodzi dzień zdjęciowy, wszystko mamy gotowe, wszystko zarezerwowane, tylko…brakuje głównego aktora – w tym wypadku słońca! Na takie sytuacje trzeba być również przygotowanym.

Produkcja reklamy animowanej

Inaczej sprawa wygląda przy produkcji reklamy animowanej. Tu koszty są niższe ponieważ nie musimy płacić za większość elementów, które są obecne przy produkcji zwykłej reklamy.
W Foszer Sawicki te koszty są optymalizowane na bieżącą, dzięki temu, że np. cały zespół – copywriter, storyboardzista, grafik, animator, dźwiękowiec pracują w tym samym biurze. Nie trzeba też ponosić kosztów wynajmu sprzętu, ponieważ cały niezbędny sprzęt do produkcji animacji 2D mieści się w agencji.

Animacja reklamowa to ruchomy obraz, podobny do tego, który widzimy w bajkach. Z tą różnicą, że animacja ma zazwyczaj kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund. Celem animacji reklamowej jest zainteresowanie odbiorcy naszym produktem. Dlatego jeżeli jesteś właścicielem małej firmy, która jeszcze nie ma “milionowych” budżetów na produkcję wideo, animacja reklamowa może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem!

Similar Posts