Jeżeli film jest Twoją największą pasją i nic nie napawa Cię tak wielką radością jak coroczne rozdanie Oscarów oraz kolejne premiery produkcji najlepszych na świecie reżyserów z pewnością spodoba Ci się ten artykuł. Zaciekawi Cię tym bardziej, jeśli sądzisz, że seanse filmowe to nie tylko sposób na świetne spędzanie samotnie wolnego czasu, ale również przepis na udane spotkanie z przyjaciółmi czy też randkę – i to niekoniecznie w kinie. W końcu w dzisiejszych czasach wystarczy odwiedzić jeden z profesjonalnych sklepów RTV, np. Sferis i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, aby w zaciszu własnego domu stworzyć osobiste kino. Pomówmy zatem o tym, jak skompletować zestaw kina domowego.

Podstawowe elementy kina domowego

Musisz wiedzieć, że kino domowe nie jest pojedynczym urządzeniem RTV, które łączy w sobie wszystkie funkcje. To kilka urządzeń składających się na cały zestaw. Są to: odtwarzacz Blu-Ray lub odtwarzacz DVD, amplituner oraz głośniki. Nie trzeba chyba wspominać, że korzystanie z nich nie byłoby możliwe bez odpowiedniej jakości telewizora lub projektora multimedialnego.

Odtwarzacz DVD/Blu-Ray

Jako, że odtwarzacz, czy to DVD czy też Blu-Ray ma za zadanie dostarczać obraz i ścieżkę dźwiękową powinien gwarantować obsługę na jak najwyższym poziomie. Prócz tego musi czytać płyty o różnym formacie i dane udostępniane przez inne urządzenia za pomocą portów USB, np. pendrivy czy też zewnętrzne dyski pamięci. Jeszcze lepiej, gdy dodatkowo jest wyposażony w funkcję nagrywania na dysk filmów oglądanych w telewizji, a także daje możliwość wypożyczania tytułów z serwisu VOD.

Amplituner

Amplituner to nic innego, jak wzmacniacz z tunerem, czyli odbiornikiem radiowym. Zazwyczaj wbudowany jest w niego odtwarzacz DVD lub Blu-ray oraz procesor dźwięku, który odpowiada za przekształcenie sygnału cyfrowego w analogowy. T do niego podpina się głośniki i telewizor, a nawet konsolę do gier czy komputer.

Głośniki do kina domowego

W momencie, gdy odtwarzacz DVD/Blu-ray przetwarza i rozsyła dźwięk, głośniki są odpowiedzialne za jakość jego brzmienia. O klasie głośników dostępnych na www.sferis.pl przede wszystkim decyduje materiał, w jakim zostały one osadzone. W najlepszej sytuacji jest to oczywiście drewno.

Similar Posts