Nasza skóra twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie po 30 roku życia – mówią specjaliści, dermatolodzy i kosmetolodzy. Rodzaj pielęgnacji który dobierzemy może wspomóc naturalne procesy regeneracyjne skóry, jak również poprawić jej wygląd. Jakie kosmetyki wybierać do nawilżania i ochrony?

Krem – podstawa codziennej pielęgnacji

Absolutną podstawą codziennej pielęgnacji i produktem, bez którego nie powinniśmy wychodzić z domu, są kremy. Krem nawilżający pozwala na zapewnienie odpowiedniego nawilżenia naskórka od zewnątrz, dodatkowo tworzy ochronny film na skórze, przez co jest ona mniej podatna na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zadaniem kremu jest również natłuszczenie skóry przez co staje się ona bardziej elastyczna, lepiej odżywiona. 

Maseczka – rytuał piękna w domu!

Stosowanie maseczek na twarz nie jest niczym nowym – w sklepach, drogeriach czy w sklepach internetowych możemy zakupić maseczki w różnych formach: w kremie, w płachcie, w formie złuszczającego żelu. Istotne jest to, aby maseczka faktycznie dopasowana była do naszych potrzeb i aby jej skład był bezpieczny dla skóry. W ostatnich latach niezwykle popularne stały się maseczki w płachcie – jest to idea, która przywędrowała do nas z Azji. Kobiety na całym świecie pokochały ten sposób pielęgnacji – mówią specjaliści ze strony koreabu.pl. Maseczki w płachcie są szczelnie zamknięte w opakowania i nasączone odpowiednimi płynami. Po ich wyjęciu rozkładamy płachtę i umieszczamy odpowiednio na twarzy. Maseczka powinna być na twarzy do momentu jej wyschnięcia. Po zdjęciu maseczki dajmy twarzy odpocząć. Maseczki warto stosować 1-2 razy w tygodniu, szczególnie w okresie przemęczenia czy też gorącego lata. W ten sposób uzupełnimy codzienną pielęgnację

Similar Posts