Jak chronić i dbać o włosy w okresie upalnego lata? Bardzo często widzimy w lipcu, jak nasze włosy płowieją, stają się przesuszone i bardzo łamliwe. Problem ten dotyczy osób w każdym wieku! Poprzez odpowiednią pielęgnację i stosowanie dopasowanych kosmetyków możemy w znacznym stopniu zahamować proces przesuszania i sprawić, że nasze włosy będą piękne i lśniące!

Wybieramy kosmetyki do włosów na lato!

Pielęgnacja włosów w okresie lata powinna opierać się przede wszystkim na oczyszczaniu skóry głowy oraz na nawilżaniu włosów. Do skutecznego oczyszczania wybierzmy szampony, najlepiej z wyciągami z roślin – pozwolą one na usunięcie nadmiaru sebum, jak również na wyrównanie pH skóry – mówią specjaliści ze sklepu emcik.pl. Po umyciu skóry głowy i spłukaniu szamponu konieczne jest zastosowanie odżywki – odżywka wnika głęboko w włos i odżywia go, sprawia, że włosy stają się bardziej elastyczne, mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne czy łamanie. Odżywki znacząco ułatwiają również rozczesywanie mokrych włosów!

Chcąc nadać włosom blasku i objętości warto sięgnąć po profesjonalne pianki i olejki w sprayu, w których składzie znajdziemy ceramidy i kwas hialuronowy. Składniki te odżywią włos głęboko i sprawią, że będzie się on prezentował znacznie lepiej!

Ochrona i szczotkowanie – ważne elementy pielęgnacji włosów latem!

Czy wiesz, że kapelusz latem to nie tylko modny dodatek, ale też najlepsza metoda na zachowanie naszych włosów w dobrym zdrowiu? Piękne kapelusz z szerokim rondem pozwoli na przykrycie włosów, zapobiegając działaniu promieniowania UV. Dzięki temu nasze włosy będą mniej przesuszone, a my sami zadbamy również o to, aby nie narazić się na udar słoneczny. Sposobem na piękne włosy i dobre samopoczucie latem jest także… często szczotkowanie! Dzięki szczotce z miękkim włosiem wykonujemy delikatny masaż głowy, który pozwoli na polepszenie jej ukrwienia.

Similar Posts