Czas majówki, wakacje, urlopy… Kiedy pogoda zaczyna dopisywać, a temperatura za oknem zachęca do podróżowania, należy zadbać o należyty komfort naszych eskapad. Nowoczesne samochody posiadają zaawansowane systemy klimatyzacyjne, które możemy dostosować odpowiednio do własnych potrzeb. W upalne dni, temperatura w samochodzie powinna oscylować między 20, a 25 stopniami Celsjusza. Co ciekawe, największy wpływ na rozgrzanie wnętrza samochodu ma nasłonecznienie, które może doprowadzić do przegrzania zamkniętego wozu, co będzie skutkowało temperaturą na poziomie nawet 50 stopni. Jak zatem zapobiegać nadmiernemu nagrzewaniu się samochodu? Oprócz klimatyzacji warto zaopatrzyć się w maty ochronne, które montuje się bezpośrednio na szybach. Wiele z nich posiada specjalne przyssawki. Drugim popularnym rozwiązaniem jest przyciemnianie szyb w samochodzie, które oprócz funkcji praktycznych, sprawia również, że nasz samochód zyska lepszy design.

Wadliwa klimatyzacja szkodzi…

Lista chorób, wywoływanych przez zaniedbaną klimatyzację jest bardzo długa i rozbudowana. Warto podkreślić, że brak należytej dezynfekcji samochodowego urządzenia chłodzącego, wywołuje reakcje alergiczne spowodowane wdychaniem roztoczy, kurzu a nawet powstających grzybów. Bardzo ważne jest odpowiednie konserwowanie urządzenia chłodzącego celem uniknięcia nadmiernych zanieczyszczeń.

Najlepsze produkty konserwujące do klimatyzacji

Należy pamiętać, aby przynajmniej raz w roku czyścić wlot oraz kratkę klimatyzacyjną oraz wymieniać filtr, znajdujący się wewnątrz urządzenia. Aby dbać o skuteczną eksploatację samochodowej klimatyzacji, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne produkty konserwujące. Najlepsze z nich znajdziecie tutaj.

Similar Posts