Rozwody są dzisiaj sprawami najczęściej prowadzonym przed obliczem polskim sądów. Sprawy rozwodowe dotyczą nie tylko par z długim stażem – niepokojącym trendem są pozwy rozwodowe dotyczące par, których staż małżeński nie przekroczył 5 lat. Rozwód to trudny czas dla obojga małżonków – jak przejść go z godnością i poszanowaniem dla wieloletniego partnera?

Sprawa rozwodowa – od czego zależy jej rozstrzygnięcie?

Warto wiedzieć, że czas trwania sprawy rozwodowej, jak również jej wynik, zależny jest od wielu czynników. Jeśli małżeństwo nie doczekało się wspólnego potomstwa oraz dużego majątku rozwód jest sprawą formalną (o ile oczywiście zaistnieją konkretne przesłanki do jego udzielenia). Kiedy małżeństwo doczekało się potomstwa konieczne jest ustalenie opieki i kalendarza kontaktów z dzieckiem drugiego rodzica. Sąd musi przede wszystkim wziąć pod uwagę dobro małoletnich dzieci. 

Czy podczas sprawy rozwodowej niezbędny jest adwokat?

W prostych sprawach rozwodowych nie ma takiej potrzeby, jeśli jednak chodzi o podział majątku czy opiekę nad dziećmi: adwokat znacząco nam pomoże – mówią pracownicy kancelarii Klimkowski-kancelaria.pl. Zatrudniając adwokata przede wszystkim musimy dokładnie określić mu naszą sytuację rodzinną. Zadaniem adwokata jest bezstronna ocena sytuacji i wskazanie drogi i środków do osiągnięcia oczekiwanych przez nas celów. Adwokat reprezentuje nas w sądzie: składa wnioski formalne, działa na naszą korzyść, broni naszych interesów i naszego dobrego imienia. W krytycznych sytuacjach prawnik odwiedzie nas od podejmowania pochopnych kroków, które mogłyby znacząco zmienić nasza sytuację na gorszą.

Adwokat wypracuje z nami taką ścieżkę działania, która pozwoli na osiągnięcie określonych celów, np. uzyskania opieki nad dzieckiem, określenia alimentów. 

Similar Posts