W świecie wzrastającego kultu piękna i wartościowania zarówno kobiety, jak i mężczyźni pragną mieć zdrowe i lśniące włosy. Niestety nie raz stresujący tryb życia, ciągły pośpiech, a do tego zła dieta prowadzą do różnorodnych dolegliwości związanych z kondycją naszych mieszków włosowych. Dzięki trychodiagnostyce jesteśmy w stanie zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów i zahamować pewne procesy chorobotwórcze. Łysienie u kobiet jest procesem obniżającym samoocenę oraz poczucie piękna. Jak rozpoznać łysienie androgenowe u pań?

Łysienie androgenowe damskie – jak zapobiegać?

Łysienie androgenowe damskie ma nieco inny przebieg niż u mężczyzn. Łysienie androgenowe u panów ma charakter zogniskowany – od skroni do szczytu czaszki. Zaś łysienie androgenowe damskie ma tendencję do mocnego, rozproszonego po całej głowie przerzedzania się dużo większej powierzchni włosów, ze szczególnym uwzględnieniem środkowego obszaru czaszki. Proces ten występuje przeważnie u kobiet w starszym wieku. Łysienie androgenowe u kobiet spowodowane jest przez śladowe ilości testosteronu, produkowanego m.in. przez jajniki, a także w mniejszym stopniu niż u panów, znaczenie ma działanie enzymu, które w terminologii medycznej nazywane jest 5α-reduktazy.

Sposoby na łysienie androgenowe damskie

Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem na łysienie androgenowe damskie będzie trychodiagnostyka, dzięki której profesjonalny zespół specjalistów będzie w stanie ocenić stan skóry głowy, rozpoznać na jakim etapie jest stan mieszków włosowych i jak leczyć łysienie androgenowe damskie. Doraźnie należy stosować specjalistyczne szampony, odżywki oraz kuracje wzmacniające z ampułkami, których głównym składnikiem będzie finasteryd. Warto także zainwestować w płukanki z drożdżowej nafty aptecznej.

Similar Posts