Łazienki mogą być pożywką dla zarazków, bakterii, pleśni i wszelkich niehigienicznych warunków, ale nie musi tak być. Ustanawiając kilka dobrych praktyk i nawyków w łazience, możesz zmienić swoją łazienkę w oazę zdrowia, higieny i czystości. Oto jak zacząć:

Zakaz bałaganu

   Mieszkańcy mają tendencję do zbierania szeregu produktów w łazience, co utrudnia prawidłowe jej sprzątanie. Należy usunąć wszystkie stare, nieużywane rzeczy, aby odzyskać przestrzeń i ułatwić sobie czyszczenie łazienki. Szybko będzie można przekonać się, że dzięki wykorzystaniu sprytnych technik przechowywania zarówno w łazience, jak i poza nią, można wyeliminować 99% tego, co osiada na poziomych przestrzeniach, pozwalając właściwie oczyścić i zdezynfekować łazienkę.

Mycie rąk nie jest tylko dla pracowników

  Wchodząc do publicznych łazienek można zauważyć znaki przypominające pracownikom, aby myli dokładnie ręce po skorzystaniu z toalety. To jest mądra rada, którą można przenieść do swojego domu. Kultury przeciętnych zarazków, które mieszczą się na kranach wiadomo już, że, nie należy kwestionować mądrości dobrego 20-sekundowego mycia rąk, który obejmuje paznokcie, grzbiet dłoni aż do łokcia.

Na stronie General Fresh znajdziesz m.in. odświeżacz i inne środki zapachowe – sprawdź!

Obserwacja używanej w łazience chemii

  Zarazki nie są jedynym zagrożeniem dla zdrowia ludzi w łazience. Wiele chemikaliów używanych w zwykłych środkach do czyszczenia łazienki jest równie niebezpieczne jak zarazki, które zostały stworzone do ich zabijania. Ocet i woda zmieszane w równych częściach to jedne z najlepszych rozwiązań czyszczących dla zdrowia i ogólnej higieny łazienki. Warto dodać trochę sody oczyszczonej do pół szklanki octu i jest doskonałe rozwiązanie do szorowania toalet i zlewozmywaków. A kiedy naprawdę zaistnieje potrzeba zabicia niektórych zarazków, można spróbować bardzo słabego roztworu wybielacza i wody, około jednej łyżki stołowej na 3 litry wody. Zawsze trzeba pamiętać, aby nosić rękawiczki, maskę i włączać wentylator podczas czyszczenia wybielaczem.

Zawsze suche pomieszczenie

   Ludzie często nie myślą o tym, ale mokra łazienka jest ulubionym miejscem rozwoju bakterii i pleśni. Trzeba włączać wentylator, aby usunąć wilgoć z powietrza podczas brania prysznica i po nim. Należy upewnić się, że wanna, prysznic, podłoga i umywalka dokładnie wyschły po zakończeniu kąpieli i zamykać pokrywę od sedesu przed spłukaniem, aby woda nie wydostała się na zewnątrz.

Nie wieszać ręczników na wieszakach

  Podczas wieszania wilgotnego ręcznika na haczyku po użyciu jest z pewnością lepszą alternatywą niż rzucanie go na podłogę, ale nie jest to najlepszy sposób na powstrzymanie rozwoju bakterii i pleśni. To wszystko jest zbyt łatwe, aby dobrze się czuć w fałdach mokrego ręcznika. Często prać ręczniki (po trzech użyciach max) i rozłożyć je do wyschnięcia na sznurku po każdym użyciu, zamiast wieszać na haczyku

Pozostawić komórkę z dala od łazienki

  Telefony komórkowe mogą łatwo zbierać bakterie i drobnoustroje w łazience, więc trzeba oprzeć się pokusie pisania sms-ów lub nawiązywania połączeń podczas przebywania w łazience. Każdy byłby zszokowany, gdyby dowiedział się, że wysoki odsetek telefonów komórkowych, które przetestowano miało pozytywny wynik dla fekalii – prawie 20 procent..

Similar Posts