Jeśli zdecydujemy, że chcemy kupić bądź przygarnąć psa musimy kupić dla niego wiele akcesoriów. Począwszy od wygodnego legowiska, przez szampon do kąpieli, specjalną szczotkę do czesania sierści, obrożę i smycz dostosowaną do jego wielkości i wagi, aż po odpowiednie miski. Pamiętać należy, że zwierzak powinien mieć dwie osobne miski – jedną na wodę, a drugą na karmę. Czym powinny się charakteryzować? Jakie miski dla czworonoga sprawdzą się najlepiej? W ofertach sklepów zoologicznych, np. Panaqua, znajdziemy ich różne rodzaje. Warto zatem wiedzieć czym kierować się przy wyborze?

Miska plastikowa, ceramiczna czy ze stali?

Bardzo dużą popularnością cieszą się te pierwsze – miski plastikowe. Różnorodność kolorów i kształtów oraz stosunkowo niska cena to ich główne atuty. Sceptycy jednak zwracają uwagę, że plastik to mało trwałe tworzywo, podatne na pęknięcia i zadrapania. I właśnie w takich szczelinach pozostałych po zarysowaniach mogą zbierać się resztki jedzenia, co sprzyja rozwojowi bakterii. Alternatywą są zatem miski ceramiczne lub wykonane ze stali nierdzewnej. Ceramika nie wchodzi w reakcję z żywnością, nie zmienia smaku wody oraz karmy – jest zatem bezpieczna nawet dla psów z alergią. Dość łatwo niestety ją zbić lub wyszczerbić. Natomiast miski ze stali mają elegancki wygląd i są bardzo praktyczne. Można je wyparzyć wrzątkiem lub umyć w zmywarce. Jednakże z uwagi na dodatek niklu mogą powodować uczulenia. Przeglądając oferty, chociażby na https://panaqua.eu warto pamiętać, że miska dla naszego czworonoga musi być nie tylko funkcjonalna, ale też trwała i higieniczna.

Miska turystyczna

Jeśli zdarza nam się podróżować z pupilem bądź zabierać go na długie spacery warto zaopatrzyć się w miskę turystyczną – materiałową lub silikonową. Są one bardzo poręczne, lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Z łatwością zmieszczą się w plecaku czy torebce. Miska z materiału najlepiej sprawdza się do podawania suchej karmy lub do szybkiego napojenia psa, gdyż jest przemakalna. Z kolei ta wykonana z silikonu może służyć zarówno do wody jak i mokrej karmy. Można ją też włożyć do mikrofalówki.

Similar Posts