Naturalną rzeczą jest, że większości ludzi siłownia kojarzy się z maszynami, które służą ćwiczeniom wyrabiającym tkankę mięśniową oraz sprzętami, takimi jak bieżnie i orbitreki do poprawy kondycji i redukcji tłuszczu. A jednak wyposażenie siłowni to coś znacznie więcej. Urządzając własny lokal trzeba pamiętać jeszcze o kilku innych, niemniej istotnych elementach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, komfortu użytkowania oraz higieny należy również zadbać o właściwy rodzaj i wysoką jakość posadzki, a więc gumowe maty antypoślizgowe, które znajdziemy m.in. w sklepie Power Rubber.

Wykładziny antypoślizgowe do siłowni

Na www.powerrubber.pl znajdziemy wyprodukowane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych wykładziny antypoślizgowe przeznaczone do wykładania posadzek w salach ćwiczeń. Są one dostępne w formie płyt bądź rolek. Guma, z której są wykonane nie tylko jest antypoślizgowa, ale również tłumi hałasy, drgania i tarcia, a także amortyzuje wstrząsy. Wreszcie, łatwo utrzymać ją w czystości, co ma szczególne znaczenie w miejscach takich jak siłownie.

Maty antypoślizgowe pod maszyny i ciężary

W przypadku podnoszenia ciężarów najważniejszą kwestią jest postawa. Tylko odpowiednia pozycja ciała zapewni bowiem bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Aby trzymać się stabilnie na nogach niezbędna jest wobec tego antypoślizgowa nawierzchnia pod stopami. Poza tym maty antypoślizgowe zamortyzują upadek hantli oraz stłumią hałas.

Maty do ćwiczeń

Na siłowniach i w klubach fitness nie może również zabraknąć mniejszych mat do ćwiczeń. To one gwarantują właściwą przyczepność butów do podłoża, a także zabezpieczają posadzkę przed zbyt szybkim ścieraniem się. Kiedy maty zużyją się z łatwością można wymienić je na nowe.

Similar Posts