Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni biurowej dla swoich pracowników jest dzisiaj znacznie prostsze niż 10-15 lat temu. Wynika to przede wszystkim z faktu dostępności niezliczonej ilości elementów wyposażenia, ale również firm oferujących rozwiązania biurowe. Jak poradzić sobie z urządzeniem średniej wielkości biura? Jakie elementy powinny być dla nas kluczowe?

Rozsądne ułożenie elementów

Szukając inspiracji na aranżację pomieszczenia przede wszystkim uwzględnijmy pozycje okien oraz to, aby jak najwięcej światła dziennego mogło oświetlać miejsca pracy naszych pracowników. W okresie zimowym czy w czasie zmiennych warunków atmosferycznych naturalne światło wspomogą duże lampy zawieszone pod sufitem. Najlepiej, aby emitowały one światło o neutralnej barwie. 

Biurka i fotele są najważniejszymi elementami w naszych biurach. Fotele powinny być wygodne i posiadać kilka punktów regulacji (m.in. regulacja wysokości siedziska, regulacja odchylenia podłokietników, regulacja odchylenia oparcia). Dzięki temu każdy pracownik, bez względu na wzrost, będzie mógł dopasować fotel do swoich potrzeb. Wśród rekomendowanych foteli wymienia się także te posiadające obrotową oś oraz niewielkie kółka, które pozwalają na bezproblemowe przesuwanie ich po gładkiej podłodze. 

W przypadku biurek konieczne jest, aby były one odpowiedniej wysokości. Jeśli w pomieszczeniu pracuje kilka osób kupując biurka pamiętajmy o tym, aby pracownicy nie przeszkadzali sobie wzajemnie oraz aby pomieszczenie pozwalało na swobodne przemieszczanie się. 

Skąd wziąć urządzenia biurowe?

Zaopatrzenie naszego biura w niezbędne elementy zostawmy na ostatnią chwilę – komputery i elektronikę znajdziemy w dużych sklepach z RTV i AGD (bez problemu kupimy te sprzęty na firmę). W przypadku gilotyn, laminatorów czy zgrzewarek szeroki wybór znajdziemy na stronie import-maszyn.eu.

Similar Posts